5 Haziran 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

BOZCAADA TURİZM SEZONUNA SIFIR VAKAYLA GİRİYOR

Kuzey Ege Denizi'ndeki turistik ilçesi Bozcaada

25 Mayıs 2021 - 16:10

1537 Kişi Okumuş
BOZCAADA TURİZM SEZONUNA SIFIR VAKAYLA GİRİYOR

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turistik ilçesi Bozcaada’da, geçen yıl turizm sezonunda koronavirüs vakası görülmedi.

Mayıs ayıyla vaka sayısı sıfırlanan ilçede rezervasyonları almaya başlayan işletmeciler, 1 Haziran’da sezonu açmak için son hazırlıklarını yapıyor. Turizmciler, vaka sayısı sıfırlandığı için herkesin Bozcaada’da gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğini söyledi.

Türkiye’de köyü bulunmayan tek ilçe unvanına sahip, küçük bir kasaba görünümündeki turizm cenneti Bozcaada, farklı mimarideki eski Türk ve Rum evleri, deniz ürünlerinin sunulduğu restoranları, Türkiye’nin en iyi korunmuş tarihi kalesi, bakir koyları, temiz ve soğuk denizinin yanı sıra, İstanbul’a yakınlığıyla tercih nedeni oluyor.

Bozcaada tüm bu özelliklerinin yanında, pandeminin başladığı geçen yıl anakaraya uzak olması nedeniyle koronavirüs vakası görülmeyen ender yerlerden birisi olarak tatil için daha çok tercih edilir hale geldi. Geçen yıl turizm sezonunu alınan önlemler sayesinde vakasız atlatan Bozcaada’da bu yıl nisan ayı sıkıntılı geçti. 26 Mart ile 6 Mayıs tarihleri arasında adada 82 vaka görüldü. Ancak 17 günlük tam kapanma, alınan tedbirler ve denetimler sonrası mayıs ayının ikinci yarısında Bozcaada’da vaka sayısı sıfırlandı.

Turizm sezonuna sıfır vaka ile girmeye hazırlanan Bozcaada’da gözler 1 Haziran’da açıklanması planlanan yeni normalleşme sürecine çevrildi. Tatilini Bozcaada’da geçirmek isteyen yerli turistler ise, şimdiden otel rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği adada konakla ve yeme içme tesislerinin sahipleri ise, 1 Haziran’da turizm sezonu açmak için işletmelerinde son hazırlıklarını yapıyor. Otel, pansiyon, restoran ve çay bahçeleri bakım ve onarımdan geçirilerek turizm sezonuna hazırlanıyor.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.