17 Eylül 2021 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

BOZCAADA TURİZM SEZONUNA SIFIR VAKAYLA GİRİYOR

Kuzey Ege Denizi'ndeki turistik ilçesi Bozcaada

25 Mayıs 2021 - 16:10

692 Kişi Okumuş
BOZCAADA TURİZM SEZONUNA SIFIR VAKAYLA GİRİYOR

Çanakkale’nin Kuzey Ege Denizi’ndeki turistik ilçesi Bozcaada’da, geçen yıl turizm sezonunda koronavirüs vakası görülmedi.

Mayıs ayıyla vaka sayısı sıfırlanan ilçede rezervasyonları almaya başlayan işletmeciler, 1 Haziran’da sezonu açmak için son hazırlıklarını yapıyor. Turizmciler, vaka sayısı sıfırlandığı için herkesin Bozcaada’da gönül rahatlığıyla tatil yapabileceğini söyledi.

Türkiye’de köyü bulunmayan tek ilçe unvanına sahip, küçük bir kasaba görünümündeki turizm cenneti Bozcaada, farklı mimarideki eski Türk ve Rum evleri, deniz ürünlerinin sunulduğu restoranları, Türkiye’nin en iyi korunmuş tarihi kalesi, bakir koyları, temiz ve soğuk denizinin yanı sıra, İstanbul’a yakınlığıyla tercih nedeni oluyor.

Bozcaada tüm bu özelliklerinin yanında, pandeminin başladığı geçen yıl anakaraya uzak olması nedeniyle koronavirüs vakası görülmeyen ender yerlerden birisi olarak tatil için daha çok tercih edilir hale geldi. Geçen yıl turizm sezonunu alınan önlemler sayesinde vakasız atlatan Bozcaada’da bu yıl nisan ayı sıkıntılı geçti. 26 Mart ile 6 Mayıs tarihleri arasında adada 82 vaka görüldü. Ancak 17 günlük tam kapanma, alınan tedbirler ve denetimler sonrası mayıs ayının ikinci yarısında Bozcaada’da vaka sayısı sıfırlandı.

Turizm sezonuna sıfır vaka ile girmeye hazırlanan Bozcaada’da gözler 1 Haziran’da açıklanması planlanan yeni normalleşme sürecine çevrildi. Tatilini Bozcaada’da geçirmek isteyen yerli turistler ise, şimdiden otel rezervasyonlarını yaptırmaya başladı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği adada konakla ve yeme içme tesislerinin sahipleri ise, 1 Haziran’da turizm sezonu açmak için işletmelerinde son hazırlıklarını yapıyor. Otel, pansiyon, restoran ve çay bahçeleri bakım ve onarımdan geçirilerek turizm sezonuna hazırlanıyor.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ATATÜRK’ÜN ÇANAKKALE’YE GELİŞİ TÖRENLE KUTLANDI

ATATÜRK’ÜN ÇANAKKALE’YE GELİŞİ TÖRENLE KUTLANDI

ÇANAKKALE’DE AV SEZONU AÇILDI

ÇANAKKALE’DE AV SEZONU AÇILDI

ÇANAKKALE BOĞAZI YÜZME YARIŞINA BELEDİYESPOR DAMGA VURDU

ÇANAKKALE BOĞAZI YÜZME YARIŞINA BELEDİYESPOR DAMGA VURDU

ZAFER BAYRAMI’NIN 99’UNCU YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

ZAFER BAYRAMI’NIN 99’UNCU YIL DÖNÜMÜ TÖRENLE KUTLANDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.