4 Aralık 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

BUGÜN AVUKATLAR GÜNÜ, FAKAT SAVUNMA SIRASI HEPİMİZDE

ADALETİMİZİ KORUMAK İÇİN SOSYAL MESAFEMİZİ KORUYALIM

05 Nisan 2020 - 08:36

7604 Kişi Okumuş
BUGÜN AVUKATLAR GÜNÜ, FAKAT SAVUNMA SIRASI HEPİMİZDE
  • “BUGÜN AVUKATLAR GÜNÜ, FAKAT SAVUNMA SIRASI HEPİMİZDE”
  • “ADALETİMİZİ KORUMAK İÇİN SOSYAL MESAFEMİZİ KORUYALIM”
  • “DURUŞMALARIMIZA TEKRAR GİREBİLMEMİZ İÇİN, LÜTFEN ŞİMDİ EVİMİZE GİRELİM.”

Avukatlar Gününü, her yıl bir hafta boyunca ve halka açık olarak düzenlenen ortalama 25 etkinlikle kutladıklarını belirten Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, Koronavirüs Salgını nedeniyle bu yılki etkinliklerin iptal olduğunu bildirdi. Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, meslektaşlarının gününü kutlayıp kamuoyuna mesajlarını iletti. Küresel sağlık krizinin etkisinde Avukatlar Günü’nü kutlayan Çanakkale Baro Başkanı, “Adaletimizi korumak için önce sosyal mesafemizi koruyalım” dedi.

SAVUNMA SIRASI HEPİMİZDE

Çanakkale Barosu olarak kurulduğumuz günden bu yana 70 yıldır, hukukun üstünlüğünü koruyarak laik, sosyal ve demokratik hukuk devleti olmanın tüm gereklerini yerine getirmeye çalışan bir mücadelenin içinde olmaya çalıştık. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, O’nun açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerlemeyi öncelikli görevimiz bildik. Karşılaştığımız zorluklara ve haksızlıklara hiçbir zaman boyun eğmedik, tepkisiz kalmadık. Bundan sonra da bu şekilde devam edecektir.

5 Nisan biz Avukatların Günü, her yıl onlarca etkinlikle kutladığımız, birbirimize olan saygı, bağlılık ve desteğimizi en güzel şekilde ilettiğimiz büyük gün. Ancak ne yazık ki Çin’in 2019 yılı Aralık ayında Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılmaya başlayan yeni tip Koronavirüs (COVID-19) salgını küresel birçok soruna sebebiyet vermeye devam etmektedir. Ülke ve dünya çapındaki vakıa artış haberlerinin, vefatların, sevdiklerimizle aramızda korumamız gereken “sosyal mesafenin” ve büro ve Adliye ye dahi gidemiyor olmanın üzüntüsü içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu sebeple bu yılki Avukatlar Günümüzde etkinliklerimize ara vermek zorunda kaldık. Artık savunma sırasının hepimizde olduğunu biliyoruz. Virüse karşı kendimizi savunmalıyız, hastalığa karşı ailemizi savunmalıyız ve salgına karşı ülkemizi savunmalıyız.

Adaletimizi korumak için lütfen önce sosyal mesafemizi koruyalım. Duruşmalarımızın yeniden başlaması için, yargılamaların kaldığı yerden devam edebilmesi için hak kaybına mahal vermemek için maskelerimizi takalım, hepimizin geleceği için lütfen ellerimizi sık sık sabunla yıkayalım, topluluk içerisinde eldivensiz temastan kaçınalım. Hukuki sorunlarınıza yeniden yardımcı olabilmemiz için lütfen evimizde kalalım.

AVUKATLARDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. Solunum cihazlarına bağlı olmamak, “yargının bağımsız olması” kadar kıymetli, bilime önem vermek “yargıya güven” duymak kadar değerlidir. Çanakkale Barosu Avukatları olarak, biz cüppelerimizi tekrar giyebilelim diye önlüklerini hiç çıkarmayan sağlık çalışanlarına sonsuz teşekkür ederiz. Duruşmalarımıza devam edebilmemiz için evlerinden çıkmayan bilinçli vatandaşlarımıza da şükranlarımızı sunarız. Zira adalet gibi, sağlık da vazgeçilmezdir. Hukuk devletinin en önemli ayağı olan savunmanın temsilcileri biz avukatların hakkınızı koruyabilmeleri için öncelikle sizlerin sağlığınızı korumanız gerekmektedir. İnanıyoruz ki bilimin öngördüğü tedbir ve tedavilere sadık kalarak bu süreci mümkün olan en kısa sürede, en az hasarla atlatacağız. Herkes için adalet, herkes için sağlık dilekleriyle, Avukatlar Günümüz kutlu, sağlığımız daim olsun.

Av. Bülent ŞARLAN
Çanakkale Barosu Başkanı

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

COĞRAFYA KADER MİDİR

COĞRAFYA KADER MİDİR

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.