19 Ocak 2021 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

Çan Belediyesi ile Tüm-Bel Sen arasında ‘Sosyal Denge’ sözleşmesi

Çan ilçe Belediyesi ile Tüm-Bel Sen arasında Sosyal Denge sözleşmesi

03 Şubat 2020 - 21:51

305 Kişi Okumuş
Çan Belediyesi ile Tüm-Bel Sen arasında ‘Sosyal Denge’ sözleşmesi

Çan ilçe Belediyesi ile Tüm-Bel Sen arasında Sosyal Denge sözleşmesi imzalandı.

Çan Belediyesi Meclis toplantı salonunda, Sosyal Denge sözleşmesi Çan Belediye Başkanı Bülent Öz ve Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın arasında imzalandı. İmza töreninde Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube yöneticileri de hazır bulundu. Sosyal Denge sözleşmesi ile memurların aldıkları yüzde 80 tazminat, yüzde 100’e çıkarıldı.

İmza töreninin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Bülent Öz, “Çalışanlarımızın her türlü hakkı ve hukukunu gözeten bir yönetim anlayışı ile hareket etmeye devam ediyoruz. Bu anlamda, yetkili sendika temsilcileri ile imza altına aldığımız Sosyal Denge Tazminatı Sözleşmesi’nin şimdiden personelimize, belediyemize ve Çan’a hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çan’ı tavan yapmak için, sosyal denge sözleşmesini tavan yapıyoruz.

Çan’ı yükseğe çıkarmak için, maaşları yükseğe çıkarıyoruz. Yaptığımız anlaşmaya göre 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sosyal denge tazminatında en yüksek rakam olan tavan ücreti uygulanmaya başlanacağını ilan ediyoruz. Çan Belediyesi’nde görevli memurlar bu sözleşmeyle yeni yıla yeni bir müjde ile girmektedirler. Çan’ın Belediye Başkanı olarak şehrin daha güzel yarınlara gidebilmesi adına memurlarımızın bu motivasyon ve sevinçle 2020 yılında ellerinden gelen gayreti ortaya koyacaklarına eminim. Bugün olduğu gibi bundan sonra da çalışanlarımızın daha iyi bir refah seviyesine ulaşmaları için elimizden geleni yapacağız.

Gerek işçi ve gerekse memurlarımızın aldıkları her kuruş ücret sonuna kadar helal olsun. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız ve yasaların bize izin verdiği çerçevede de gereken yapılacaktır. İlçemize hizmet için gecesini gündüzüne katarak çalışan personelimiz alacakları parayı aileleriyle birlikte ağız tadıyla yemelerini diliyorum. Aldığımız miktar, motivasyonumuzun yükselmesine katkı sunsun. İnşallah hayırlı ve bereketli olsun. Attığımız bu imzanın verdiğimiz tavan ücretinin diğer belediyelere de örnek olmasını temenni ediyorum. Sözleşmenin imzalanmasında emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Toplu sözleşmemizin her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

GAZETECİLİK, DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ VE ADALET İÇİN ÖNEMLİDİR

GAZETECİLİK, DÜŞÜNCE HÜRRİYETİ VE ADALET İÇİN ÖNEMLİDİR

ÇANAKKALE’NİN KORONAVİRÜS HARİTASINDA RAHATLATAN DEĞİŞİM

ÇANAKKALE’NİN KORONAVİRÜS HARİTASINDA RAHATLATAN DEĞİŞİM

COVİD-19 AŞILARI RANDEVU İLE YAPILACAK

COVİD-19 AŞILARI RANDEVU İLE YAPILACAK

ALKOLLÜ İÇKİLERE ÖTV ZAMMI GELDİ

ALKOLLÜ İÇKİLERE ÖTV ZAMMI GELDİ

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.