4 Aralık 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇAN BELEDİYESİ SU FATURALARINI 3 AY ERTELİYOR

konut ve işyeri su faturaları faiz uygulamaksızın 3 ay ertelendi

13 Nisan 2020 - 20:39

13328 Kişi Okumuş
ÇAN BELEDİYESİ SU FATURALARINI 3 AY ERTELİYOR

Çan Belediyesi, korona virüs ile mücadele sürecinde ilçenin genel sağlığı ve güvenliği için aldığı birçok tedbir ve önlemlerin yanı sıra ekonomik anlamda tedbir alıyor.

Daha önce belediyeye ait işyerlerinin kiracılarından 2 ay kira alınmayacağını açıklayan Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ, şimdide konut ve işyeri su faturalarının faiz uygulamaksızın 3 ay ertelediğinin bilgisini paylaştı.

KORONA VİRÜS MÜCADELESİNDE EKONOMİK TEDBİRLER DE ALIYORUZ.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Bülent ÖZ, “Daha önce kurmuş olduğumuz hizmet ekibiyle sokağa çıkamayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, gönüllerimizin destekleriyle imkânı olmayan vatandaşlarımızın desteklenmesi, su faturası borcu olan yurttaşlarımız için su kesintisine gidilmemesi, mülkiyeti belediyemize ait kapanan işyerlerinden belirtilen takvimlerde kira alınmaması gibi uygulamalar için kararlar almıştık.” diye konuştu.

KONUT VE İŞ YERİ SU FATURASI ÖDEMELERİNE 3 AY ERTELEME

Başkan ÖZ ayrıca; “Şimdi ise, konut ve işyerlerine ait su abonelerimizden Nisan – Mayıs – Haziran aylarına ait su faturaları ödemelerini gecikme faizi uygulamaksızın 3 ay erteleme kararını almış bulunuyoruz. Konut ve İşyerleri için; Nisan ayına ait su faturalarını Temmuz ayının son günü, Mayıs ayı su faturalarını Ağustos ayının son günü, Haziran ayı su faturalarını Eylül ayı son günü ödeyebileceklerdir.” diye bilgi verdi.

AKILLI SU SAYAÇLARINA AVANS KREDİ YÜKLÜYOR, ÖDEMELERİ 3 AY SONRA ALIYORUZ.

Akıllı Su Sayacı kullanan abonelerimiz için ise, önceki dönemler tüketim kapasiteleri dahilinde avans kredi yüklemesi yapılacaktır.” Diyen Başkan Bülent ÖZ, “Akıllı Su Sayacı kullanan abonelerimizde, Nisan ayı avans kredi yüklemesini Temmuz ayının son günü, Mayıs ayı avans kredi yüklemesini Ağustos ayının son günü, Haziran ayı avans kredi yüklemesini de Eylül ayının son gününde ödeyeceklerdir.” dedi

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

COĞRAFYA KADER MİDİR

COĞRAFYA KADER MİDİR

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.