5 Haziran 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE E-İHALE DÖNEMİ

“İŞBİRLİĞİMİZİ ARTTIRMALI GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEMİZ LAZIM”

04 Eylül 2020 - 08:56

4539 Kişi Okumuş
ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE E-İHALE DÖNEMİ

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’deki Corona Virüs vakalarının durumu ve kurumlar arası işbirliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çanakkale belediyesinin ihalelerinin bundan sonra e-ihale ile yapılacağını açıklayan Ülgür Gökhan, yeşil yerel yönetim binası ihalesinin Ekim ayında gerçekleştirileceğini söyledi.

“İşbirliğimizi Arttırmalı, Güçlerimizi Birleştirmemiz Lazım”

Eylül ayı meclis toplantısı Corona Virüs tedbirleri nedeniyle otelde gerçekleştirildi. Aylık olağan değerlendirmesini yapan Belediye başkanı Ülgür Gökhan gündemdeki konulara da değindi. Meclis toplantısında konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın çağrısı üzerine CHP’li belediyeler başkanları ile AK Partili belediye başkanlarının buluştuğu toplantıyla ilgili bilgi verdi;

“Çanakkale milletvekili Sayın Bülent Turan ile birlikte CHP’li Belediye başkanları olarak buluştuk. Toplantıya Biga ve Lâpseki belediye başkanları da katıldılar. Orada her belediye başkanı çözemediği kendi belediyesi ile ilgili sorunları aktardı. Dolayısıyla bu toplantıların kendi aramızda süreç içerisinde tekrarlanması istendi. Bülent Bey olmasa da en azından bir araya gelelim denildi. Sonuç olarak Çanakkale’nin yerel sorunları çözülmesi için Ankara’ya gidiliyor.

Bizim de kendi belediyemiz ile ilgili sorunlarımız vardı. Sorunların çözümü için kendisinden destek rica ettik. O da yine bizleri kırmadı, gereğini yaptı. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum. Kendisinin her yaptığı doğru çalışma ve verdiği destekler içinde her zaman teşekkür ediyoruz. Bu bizlerin insanlık görevidir. Elbette ki siyasi eleştirilerimiz bakidir; bir iyilik veya destek varsa kendisine elbette ki teşekkür ederiz” dedi.

“İŞBİRLİĞİMİZİ ARTTIRMALI GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRMEMİZ LAZIM”

Çanakkale’nin kronik sorunu haline gelen kurumlar arasındaki işbirliğinin olmamasından herkes şikayet etmesine rağmen hiçbir kurum yetkilisi de adım atmıyor. Bülent Turan ile bir araya gelinmesinin önemine vurgu yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, kendisini ziyaret eden ÇTSO yönetim kuruluyla da aynı konuları görüştüklerini açıkladı. Gökhan; “Devlet su işlerinde müteahhidin ödeneği ile ilgili bir durum vardı. Müteahhit işini iyi ve hızlı yapıyor. Ama mali olarak sıkışmaması lazım, kendi cebinden ödüyor yapıyor ama sıkışmaması gerekir. Kurumların burada desteği çok önemli, Bülent beyde burada devreye girdi.

Şuan yeterince derdimiz var; virüs vs. biz artık yatırımlara bakmalıyız. Siyasi uzlaşıyı da ortaya koymak durumundayız, hiç birimizin şahsi bir şeyi yoktur; Çanakkale için çalışıyoruz. ÇTSO Başkanı ve yönetim kurulu da ziyaretimize geldiler. Onlarla da aynı şeyleri konuştuk. Çanakkale için bir şeyler yapmamız artık, gücümüzü birleştirmemiz lazım. Bugün profesyonel bir takıma ihtiyacımız var. Amatör takımlarımız var ama süper ligde bir takım lazım. Neden derseniz kentinizin ismini duyurabiliyorsunuz. Çanakkale’nin tanıtımı, turizmi için bahane üretmeden çaba göstermemiz gerekiyor. Yeni atanmış valimizi de Çanakkale için bir şans olarak görüyorum. İyi bir iş birliği içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. İlk intiba olarak olumlu ve pozitif görüyoruz, kendisi çok saygın ve deneyimli bir idareci” dedi.

BARIŞ CAFE HİZMETE AÇILDI

Kale Grubu tarafından Çocuk Bilim Merkezi yapılması beklenen fakat iptal olan alanda bir süredir çalışmaları devam eden Barış Cafe’nin hizmete açıldığını belirten Ülgür Gökhan “Tekel Şarap Fabrikasının bulunduğu bölgeyi yeşil alan haline getirdik ve içerisine bir cafe açtık. Oldukça da iyi olduğunu düşünüyorum. Oraya bir bilim merkezi yapılacaktı ancak ekonomik kriz nedeniyle gecikti. Bizde en azından burayı biz yapalım istedik. Orada açtığımı Barış Kafe’ye de yoğun ilgi var, hem kafeterya kısmı hem de çimenler vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. İnsanların orada sosyalleşmesi güzel bir şey” dedi.

ÇANAKKALE BELEDİYESİNDE E-İHALE DÖNEMİ!

Yeşil Yerel Yönetim binasında gelinen son durum hakkında meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale belediyesinde ihalelerin artık e-ihale yöntemiyle yapılacağını açıkladı. Gökhan “Yeşil Yerel Yönetim binamız ile ilgili çalışmalarımızın sonuna geldik. Evraklarımızı ihale birimine teslim ettik. Muhtemelen Ekim ayı içerisinde ihale gerçekleştirilecek; bunun bir süreci var, ihaleye çıkılacak teklifler alınacak vs. Biliyorsunuz Nisan ayında yapılacaktı ihalemiz.

Virüs salgını nedeniyle katılımcılar gelemediler ihaleye şehirlerden çıkış yasağı nedeniyle. Onu iptal ettik ama bu arada dolar artış gösterince Yeşil Bina fonksiyonunu kaybetmeden yeni düzenleme yapmak zorunda kaldık. Güneş enerjisi sistemi ilave ettik, dolayısıyla bunların hepsi tamamlandı. Şimdi yeni bir ihale süreci başlatıyoruz.

Artık Çanakkale belediyesinde e-ihale dönemini hayata geçirdik. Buraya kadar hiçbir müteahhit elinde çantayla buraya kadar gelmeyecek. Şartnamesini hepsini yayınlayacağız. İlgililer oradan bakarak tekliflerini yapacaklar. Böylece hem bir araya gelinmesini önleyeceğiz, hem de çantacıların ihalelerine girmesi engellenecek. İlgililer sadece kendi tekliflerini görebilecekler, sonuç itibariyle daha yasal bir süreç işletilmiş olacak. Dedikoduların önüne geçilmiş olacak, her şey internet üzerinde gerçekleştirilecek. Küçük bir ihaleyi için bu sistemi test ettik ve gayet güzel oldu. Bundan sonra da aynı yöntemi uygulamaya devam edeceğiz” dedi.

“ÇANAKKALE’DE VAKALARDA ARTIŞI VAR”

Çanakkale’de son zamanlarda artan Corona vakalarına değinen Belediye Başkanı Ülgür Gökhan vatandaşlara tedbirli olun çağrısında bulundu; “Maalesef bir yükselme var. Bunun için lütfen ama lütfen korunalım. Maske takalım, hijyene önem verelim ve sosyal mesafemizi koruyalım. Maalesef burada sadece vatandaş değil doktorlarımızı da kaybetmeye başladık. Bu kötü bir durum. Çanakkale’de vakalarda yukarı doğru bir tırmanış var.

Kısıtlama olmadan bu süreci atlatmamız gerekiyor. Tedbirlere lütfen uyalım. Alışkanlığımızda yok, bir anda böyle bir sorunla karşılaşınca sıkıntı yaşıyoruz. Kurak bir süreç geçiriyoruz, su konusunda ciddi sıkıntımız var. Bir yıllık ihtiyacımızı karşılayacak su miktarımız var ama bu kuraklık daha da sürerse ne yapacağımızı düşünerek tasarruf yapmalıyız. Su sorunu için kuyu arıyor ekiplerimiz, buradan vatandaşlarımıza sesleniyorum; arabalarımızı bir süre yıkamayalım, bahçelerimizi sulamayalım. Suyu hijyenimiz için kullanalım, tasarruf yapalım” dedi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.