1 Ekim 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde TERCİH SEMİZOĞLU

16 Ekim 2022 - 22:04 - 1935 Kişi Okumuş

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde TERCİH SEMİZOĞLU

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Beyaz liste ile Mavi liste arasında büyük fark oluştu.

Beyaz listenin zaferiyle biten seçimlerden sonra Başkan Adayı Selçuk Semizoğlu “Daha fazla fark bekliyordum” değerlendirmesinde bulundu.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası meclis üyeleri seçim sonuçları belli oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Beyaz liste ile yarışan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, rakibi S.Kaya Üzen’in yarıştığı Mavi listeye fark attı. 18 sandıktan Beyaz Listenin üstünlüğü ile biten seçim yarışında meclisin çoğunluğunu Beyaz Listeden giren meclis üyeleri oluşturacak. Oluşacak meclisin ardından Başkan Selçuk Semizoğlu, komitelerinden çıkan meclis üyeleri ile Yönetim Kurulunu oluşturacak.

SEMİZOĞLU TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Sandıklardan ilk sonuçların gelmesi ile birlikte Selçuk Semizoğlu ve listesindeki meclis üyelerinin mutlulukları belli oluyordu. Kısa sürede sayılan sandıkların açılması sonrasında ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, hem ÇTSO üyelerinin hem de komitelerden çıkan meclis üyelerinde tebrik edildi.

“HENÜZ BAŞKAN OLMADIM.. BU MECLİS SEÇECEK”

18-3 gibi komitelerin çoğundan zaferle ayrılan Selçuk Semizoğlu kısa bir basın açıklamasında bulunarak; “3000 bin iş insanımız seçimlere katıldı. Ticaret ve Sanayi Odası enteresan seçimlerdir. Bir gün önce ihaleye girip rakip olduğun insanları mı istersiniz? 9000 bin üyemin 5000 üyesi kalkıp oda başkanlığına aday olabilir. Ben henüz başkan olmadım. Bu meclis oda başkanını, yönetim kurulunu, Meclis başkanını ve divanı seçecek. Yani henüz seçim bitmedi. Bizde dayatma yok” ifadelerini kullandı.

“DAHA FAZLA FARK BEKLİYORDUM”

Seçim sonuçlarını değerlendiren Selçuk Semizoğlu “Bu kadar büyük bir fark bekliyor muydunuz” sorusu üzerine; “Takdir sizin. Şunu söylemek istiyorum; A101 ve BİM marketleri olmasaydı bu fark olmazdı. Bu fark o iki komitede A101 ve BİM’lerin toplu oyları ile oluştu. Ki biz TOBB ve ÇTSO olarak yereli korumak adına Rifat Hisarcıklıoğlu başkanımızın tabiriyle ‘3 Harfliler’ her zaman belli bir seviyedeydik. Onların oyları ile o iki komite o hale geldi. Onlarda bizim arkadaşlarımız. Şahsen ben daha fazla fark bekliyordum” diyerek yanıt verdi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.