21 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

Çanakkale merkeze bağlı Kayadere köyünde çıkan orman yangınlarında 5 bin 712 futbol sahası büyüklüğünde alan yanarak küle döndü.

22 Ağustos 2023 - 21:07

654 Kişi Okumuş
ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

Çanakkale merkeze bağlı Kayadere köyünde çıkan orman yangınlarında 5 bin 712 futbol sahası büyüklüğünde alan yanarak küle döndü.

Çanakkale merkeze bağlı Damyeri köyünde 22 Ağustos tarihinde çıkan ve yaklaşık 48 saat sonra kontrol altına alınan orman yangınının ilk başladığı nokta dron ile görüntülendi. Tarım arazisinde çıkan yangının ilk başladığı görüntüler köylüler tarafından cep telefonuyla saniye saniye kaydedildi. Tarım arazisinde başlayan ve ormanlık alana sıçrayan yangında 4 bin 80 hektar alan zarar gördü.

Çanakkale merkeze bağlı Damyeri köyünde 22 Ağustos tarihinde saat 11.30 sıralarında elektrik direğinden çıktığı iddia edilen tarım arazisinde yangın çıktı. Yangın rüzgarında etkisiyle büyüdü. Ormanlık alana sıçrayan yangın yaklaşık 48 saat sonra kontrol altına alındı. 12 köy yangından etkilendi. 10 uçak, 38 helikopter, 3 bin 174 personel ve 790 kara aracı ile yangın kontrol altına alındı. Yangında 2 bin 650 hektarı ormanlık alan olmak üzere 4 bin 80 hektar alan yanarak, küle döndü.

Çanakkale merkeze bağlı Damyeri köyünde tarım arazisindeki yangının ilk çıktığı nokta dron ile görüntülendi. Görüntülerde tarım arazisinden başlayan yangının ormanlık alana doğru ilerlediği görülüyor. Öte yandan yangının ilk çıkış anına ilişkin görüntülerde köylüler tarafından saniye saniye kaydedildi. Damyeri ve Kayadere köylüleri ise yangın anında yaşadıklarını anlattı.

Komşuların köyün altında yangın çıktığını belirten Damyeri köyü sakinlerinden çiftçi Ahmet Gezer (70), “Biz geldiğimizde buradaki direğin altından çıkan ateş ormanlık alana doğru ilerledi. Hemen su tankerleriyle yangının çıktığı noktaya geldik. Yangını önleyemedik. Ardından itfaiye geldi. Müdahale ederlerken ateş karşı tepeden görüldü. Rüzgarın da etkisiyle direkteki teller birbirine çarpıyordu. O kıvılcımlardan buraya ateş düştü, yandı. Biz yol boyuna su tankerlerini çekip, köye alevlerin gelmemesi için yol boyunca suladık. Rüzgarın da etkisiyle alevler büyüdü, ormanlık alana yayıldı. Sonrasında hayvanlarımızı kurtarmaya gittik. Bazı arkadaşlarımızın hayvanları ve ahırları yandı. Bütün araziler yandı. İnsanların çok zararları oluştu. Eğer rüzgar ormanlık alana değil köye doğru esseydi, köy komple yanmıştı” diye konuştu.

Kayadere köyünden Durmuş Acar ise, “Kayadere köylüleri olarak yangın biz de etkilendik. Benim damım yandı. 20 küçükbaş hayvanımı alevlerden kurtardım, tavuklarım yandı. Yapacak bir şey yok. Ama dama müdahale edemedik, alevler içinde kaldı. Köylüler olarak elimizden geleni yaptık ama alevleri durdurmaya gücümüz yetmedi” dedi.

Damyeri köyünden Selma Durmaz ise, “Yangının ilk çıktığı anlara birebir şahit olanlardanım, olay yerindeydim. Yangın anında köyümüzde sular yoktu. Köyümüz su konusunda sıkıntı yaşıyor. Hemen yangına kova kova su ile müdahale etmeye çalıştık. Köylüler, akrabalarımız yangının evimize sıçramaması için yardımcı oldu. Hepimiz köyümüzü kurtarmanın derdine düştük. Herkes panik halindeydi. Rüzgarın etkisiyle yangın büyüdü. Görenler yangının direğin olduğu noktadan çıktığını söylediler. Bağırarak bize haber verdiler. Gerçekten canımız çok yanıyor. Bir Çanakkaleli olarak bu topraklarda büyüdüm, ciğerim yandı. Alevleri söndürürken sanki o alevle birlikte ben de yandım” dedi.

………………………………………………………………………….

Çanakkale Valiliği, devam eden orman yangını sebebiyle 3 köy ve 3 mahallenin daha boşaltılması kararı verildiğini açıkladı. Çanakkale Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Aşağıokçular Köyü Salavat ve Andıktaşı Mahalleleri, Elmacık köyü ve bağlısı Değirmendere Mahallesi ile Çiftlikdere Köyü tedbir amaçlı boşaltılacak olup vatandaşlarımız Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilecektir” denildi.

Çanakkale’de devam eden yangın nedeniyle 3 köy ve 3 mahallenin daha tedbir amaçlı boşaltılması kararı alındı. Çanakkale Valiliği’nden bugün yapılan yazılı açıklama şöyle:

“İlimiz merkez Kayadere köyü civarında çıkan orman yangınını söndürme çalışmaları havadan ve karadan müdahale edilmesine rağmen yangın rüzgarın da etkisi ile büyüme eğilimi göstermiştir. Aşağıokçular Köyü Salavat ve Andıktaşı Mahalleleri, Elmacık köyü ve bağlısı Değirmendere Mahallesi ile Çiftlikdere Köyü tedbir amaçlı boşaltılacak olup vatandaşlarımız Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilecektir. Rüzgarın kuvvetli olması sebebiyle yangının büyüme riski olduğundan yangın mahalline yakın civardaki köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da teyakkuzda olmaları da önemlidir.”

………………………………………………………………………………………

Çanakkale’deki Orman Yangınına Havadan ve Karadan Müdahale Devam Ediyor

Çanakkale’nin merkeze bağlı Damyeri mevkisinde dün başlayan orman yangınıyla mücadele havadan ve karadan yürütülen çalışmalarla 24 saati aşkın süredir devam ediyor. Alevler, rüzgarın etkisiyle merkeze bağlı Yağcılar ile Aşağıokçular köyleri arasındaki ormanlık alanda yeniden yükselmeye başladı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, havadan ve karadan yaptıkları müdahaleyle alevleri söndürmeye çalışıyor. Jandarma ekipleri de kara ekiplerinin sorunsuz şekilde yangın mahalline erişebilmesi için köylerde güvenli geçişi sağlıyor. Öte yandan, yangında hasar gören elektrik ve telefon direkleriyle ilgili hasar tespiti de ekipler tarafından yapılıyor.

Çanakkale’nin merkeze bağlı Damyeri mevkisinde dün başlayan orman yangınıyla mücadele havadan ve karadan yürütülen çalışmalarla 24 saati aşkın süredir devam ediyor.

Alevler, rüzgarın etkisiyle merkeze bağlı Yağcılar ile Aşağıokçular köyleri arasındaki ormanlık alanda yeniden yükselmeye başladı.

Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekipler, havadan ve karadan yaptıkları müdahaleyle alevleri söndürmeye çalışıyor.

Jandarma ekipleri de kara ekiplerinin sorunsuz şekilde yangın mahalline erişebilmesi için köylerde güvenli geçişi sağlıyor.

Öte yandan, yangında hasar gören elektrik ve telefon direkleriyle ilgili hasar tespiti de ekipler tarafından yapılıyor.

…………………………………………………………………………………………..

Çanakkale’de yangının boyutu gün ağarınca ortaya çıktı

Çanakkale merkeze yakın bir noktada çıkan ve 20 saatten fazla bir süredir devam eden orman yangınıyla mücadele sürüyor. 9 köy ve üniversite kampüsü boşaltılırken yanan yerlerin içler acısı hali gün ağarınca kameralara yansıdı.

Çanakkale’de 20 saattir devam eden orman yangını nedeniyle 9 köy boşaltıldı, yüzlerce insan tahliye edildi. Ekiplerin alevlerle mücadelesi sürerken hasarın boyutu ise gün ağarınca ortaya çıktı. Yanan alanlar havadan görüntülendi.

……………………………………………………………………..

Çanakkale’deki yangında 337 hane ve bin 104 kişi tahliye edildi

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı( Afad ) Çanakkale’de meydana gelen yangın bölgesindeki 10 köyde 337 hane ve bin 104 kişinin tedbir amaçlı tahliye edildiğini açıkladı.

Afad, Çanakkale’de meydan gelen yangına dair son durumu paylaştı. AFAD’ın Twitter hesabından yapılan paylaşımda “Damyeri mevkiinde meydana gelen orman yangınına müdahale çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Bölgeye AFAD, Orman Genel Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü JANDARMA Genel Komutanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, belediyeler ve özel idarelerden toplam 2 bin 240 personel, 8 uçak, 26 helikopter, 240 arasöz, 71 su tankeri 328 araç ve iş makinesi sevk edilmiştir. Bölgedeki 10 köyde 337 hane-bin 104 kişi tedbir amaçlı tahliye edilmiştir. Kızılay tarafından bölgedeki vatandaşlarımıza ve personele yemek ve içecek ikramı yapılmaktadır” denildi.

…………………………………………………………………..

Bazı hayvanların yangından etkilendiği bölgede, Kayadere köyünden vatandaşların tahliyesi için jandarma ekipleri gözetiminde çalışma yürütüldü. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, güvenli alanlara alındı.

Yangın nedeniyle Kayadere, Ulupınar ve Belen köyleri ile Damyeri mevkisinin tedbir amaçlı boşaltılmasının ardından Yağcılar, Aşağıokçular, Kalabaklı, Kızılcaören ve Taşlıtarla köylerinin de tahliye edilmesine karar verildi.

Açıklamada, “Yağcılar, Aşağıokçular, Kalabaklı, Kızılcaören ve Taşlıtarla köyleri tedbir amaçlı boşaltılacak olup vatandaşlarımız Terzioğlu Kız Öğrenci Yurdu’nda misafir edilecektir. Rüzgarın kuvvetli olması sebebiyle yangının büyüme riski olduğundan yangın mahalline yakın civardaki köy ve mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın da teyakkuzda olmaları önemlidir. Orman yangını nedeniyle arazöz ve iş makinelerinin yoğun olarak çalışmasından dolayı vatandaşlarımızın acil durumlar dışında Çanakkale-İzmir yolunu kullanmamaları önemle rica olunur.” ifadesi kullanıldı.

Ayrıca, yangın nedeniyle Çanakkale Boğazı kuzey-güney gemi geçişlerine kapatılırken, Çanakkale Hava Radar Mevzi Komutanlığı ile Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi de boşaltılıyor.

Dumandan etkilenen yaşlı ve hasta çok sayıda kişinin çevre hastanelerde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Ekipler, rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışmalarını sürdürüyor.

“Can kaybı veya yaralanan yok”

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Kayadere köyünde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Aktaş, can, mal ve trafik güvenliği açısından Çan-Çanakkale yolunu geçici olarak trafiğe kapattıklarını, yolu kullanacakların alternatif güzergahları kullanmaları gerektiğini bildirdi.

Söndürme çalışmaları için orman teşkilatının tüm imkanlarını seferber ettiğini, yangının en kısa sürede kontrol altına alınmaya çalışıldığını anlatan Aktaş, yangın nedeniyle şu ana kadar can kaybı veya yaralanan olmadığını sözlerine ekledi.

36 hava aracıyla müdahale ediliyor

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD yapılan açıklamada, Çanakkale Damyeri mevkisi yakınlarındaki orman yangınına müdahale edildiği belirtildi.

Yangının, belediyeler ve özel idarelerden toplam 421 personel, 10 uçak, 26 helikopter, 68 arazöz ve iş makinesiyle söndürülmeye çalışıldığı ifade edildi.

Orman yangını nedeniyle bölgedeki 6 köyün AFAD koordinasyonunda, jandarma ekiplerince tahliye edildiği, 3 köyde ise vatandaşları tahliye çalışmalarının sürdüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“AFAD Başkanı Vali Okay Memiş bölgeye intikal etmektedir. Yangın bölgesindeki çalışmalara destek vermek amacıyla Tekirdağ AFAD İl Müdürü ile ekibi bölgeye yönlendirilmiştir. Çan kara yolu tedbir amaçlı sivil araç trafiğine kapatılmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.”
Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği güney-kuzey yönlü geçişlere açıldı

Çanakkale Kepez bölgesindeki orman yangını nedeniyle Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği, güney-kuzey yönlü geçişlere açıldı.

“Yangın Çanakkale şehir merkezini teğet geçer halde ilerliyor”

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, “(Çanakkale’deki yangın) Kepez beldesi başta olmak üzere yangın Çanakkale şehir merkezini teğet geçer halde ilerliyor. 8 uçak, 26 helikopter, yaklaşık 180 arazöz ve iş makinesi, 1100’e yakın da personelle müdahale ediliyor.” dedi.

Nene Hatun gemisi, Çanakkale’deki yangına müdahale için yola çıktı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, “Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi”nin Çanakkale Kepez bölgesindeki yangına müdahale için bölgeye hareket ettiğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, saatte 9 bin 600 metreküp su basabilen yatayda 150, dikeyde 70 metre su püskürten yangın söndürme sistemli “Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi” Kepez bölgesindeki yangına müdahale için bölgeye hareket etti.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü de eski adı Twitter olan X sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, “Çanakkale Kepez’de yaşanan orman yangını nedeniyle gemi trafiği, çift yönlü geçici olarak askıya alındı. Genel Müdürlüğümüze ait römorkörler olası bir müdahale için teyakkuz halinde beklerken ülkemizin ilk acil müdahale gemisi olan Nene Hatun gemimiz İstanbul’dan hareket etti.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’dan “geçmiş olsun” mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Çanakkale’deki orman yangınından etkilenenlere geçmiş olsun, yangın söndürme çalışmalarına katılanlara ise kolaylıklar diledi.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Çanakkale’de çıkan orman yangınından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yangını kontrol altına almak için canla başla çalışan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Koca’dan Çanakkale’deki orman yangınına ilişkin açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çanakkale’deki orman yangınında dumandan etkilenin 4 kişinin tedavisinin sürdüğünü, yangın nedeniyle 23 ambulans ve 4 Ulusal Medikal Arama Kurtarma Ekibinin (UMKE) yer aldığı 85 sağlık personelinin görevlendirildiğini bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

“Bugün saat 12.54’te Çanakkale merkezde başlayan orman yangınında 4 kişi dumandan etkilenmiş olup, tedavileri devam etmektedir. Yangın sebebiyle 23 ambulans ve 4 UMKE timi ile toplam 85 sağlık personeli görevlendirmesi yapılmıştır. Çanakkale halkına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, yangından etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Ormanın kahramanlarının” rüzgarın da etkisiyle büyüyen alevleri kontrol altına almak için havadan ve karadan çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayan Altun, şunları kaydetti:

“Nene Hatun Acil Durum Müdahale Gemisi, 1328 personel, 8 uçak, 26 helikopter, 202 arazöz, 30 su tankeri ve 64 iş makinesiyle, meydana gelen yangını en kısa sürede kontrol altına almak için büyük mücadele veriliyor. Bölgede 736 vatandaşımız tedbir amaçlı tahliye edilirken, Tarım ve Orman Bakanımız İbrahim Yumaklı, Çanakkale’deki orman yangınının devam ettiği bölgeye intikal etmiştir.”

Çanakkale’de orman yangınına havadan ve karadan müdahale sürerken, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’ndeki 14 hastanın tedbir amacıyla nakledildiğini açıkladı.

Yangın öğle saatlerinde merkeze bağlı Kayadere köyüne yakınlarındaki ormanlık alanda çıktı. Rüzgarın da etkisiyle yükselen alevlere, ekipler havadan ve karadan aralıksız olarak müdahale ediyor. Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde 150 hastanın olduğunu ifade eden Tarım ve Orman Bakanı 14 hastanın tedbir amaçlı nakledildiğini açıkladı.

Merkeze bağlı Kepez beldesindeki Hamidiye Mahallesinde bulunan bazı sitelerde ise vatandaşlar yangını tedirgin bir şekilde takip etti.

Çanakkale’deki yangına 8 uçak, 26 helikopter, yaklaşık 180 arazöz ve iş makinesi, 1100’e yakın da personelle müdahale ediliyor.

Çanakkale’nin merkeze bağlı Kayadere köyü yakınında çıkan orman yangını rüzgarın da etkisiyle kısa sürede şehir merkezine yaklaştı. 6 saati aşkın süredir devam eden yangın Çanakkale Devlet Hastanesi yakınlarına kadar ulaşırken, bölgeden art arda gelen görüntüler durumun vahametini gözler önüne serdi.

Çanakkale’deki orman yangınından görüntüler gelmeye devam ediyor. Alevlerin Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi kampüsü ve Çanakkale Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgeye yaklaşması vatandaşlar tarafından saniye saniye kaydedildi.

Çanakkale’deki yangın devlet hastanesi yakınlarına ulaştı! Bölgeden gelen görüntüler vahim

KEPEZ BÖLGESİ DUMANLARLA KAPLANDI

Bölgedeki vatandaşların çektiği videolarda, Kepez bölgesinin dumanlarla kaplandığı görüldü. Öte yandan yangının büyüklüğü dikkat çekerken, oluşan panik hali de kameralara yansıdı.

Çanakkale’deki yangın devlet hastanesi yakınlarına ulaştı! Bölgeden gelen görüntüler vahim

6 KÖY TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILDI

Yangın nedeniyle Çanakkale Boğazı’nda gemi trafiği askıya alındı. Valilikten yapılan açıklamada ise Çanakkale-Çan kara yolu trafiğe kapatılırken 6 köy de tedbir amaçlı boşaltıldı.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çanakkale’de orman yangınına ilişkin, “Bütün güçlerimizi yerleşim yerlerini korumaya odaklamış durumdayız. Sevindirici tarafı, şu anda Kepez beldesi başta olmak üzere yangın Çanakkale şehrimizi şehir merkezini teğet geçer bir halde ilerliyor” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Yangın Yönetim Merkezi’nde, Çanakkale’de Merkeze bağlı Kayadere köyü yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugün ülke genelinde 29 yangın çıktığını, 26’sının söndürülerek kontrol altına alındığını söyleyen Yumaklı, halihazırda devam eden üç yangın olduğunu dile getirdi.

Bu üç yangının Çanakkale merkez ile Bursa’nın Yenişehir ve Karacabey ilçelerinde sürdüğünü aktaran Yumaklı, “Şu anda içlerinde en ağırı Çanakkale merkez yangınımız. Saat 11.30 itibarıyla Damyeri mevkiinde başladı. Birkaç evin olduğu bir yerleşim yerinin yanındaki araziden çıktığını tespit ettik. Maalesef şiddetli rüzgarın etkisiyle hızlı bir şekilde yayıldı.

Şu anda kuş uçuşu yaklaşık 15,1 kilometrelik bir hatta, altı saat gibi kısa bir sürede kat etti. Arkadaşlarımız belli mesafelerde durdurmaya çalıştılar ancak yangının ilerlemesine sebep olan rüzgar o kadar şiddetli ki arkadaşlarımızın da bu çabalarının yetmediği anlar oldu ve onları da aşarak bir sonraki mesafeye geçti.” diye konuştu.

“Yangın Çanakkale şehrimizi şehir merkezini teğet geçer bir halde ilerliyor”

Bakan Yumaklı, yangın bölgesindeki rüzgarın saatte 70 kilometre hızı olduğunu, nemin ise yüzde 19’a ulaştığını hatırlatarak, “Maalesef bunların hepsi mücadelemizi güçleştirmekte. Bütün güçlerimizi yerleşim yerlerini korumaya odaklamış durumdayız. Sevindirici tarafı, şu anda Kepez beldesi başta olmak üzere yangın Çanakkale şehrimizi şehir merkezini teğet geçer bir halde ilerliyor.” dedi.

“En kötü senaryoya göre hazırlık yapılıyor”

AFAD koordinasyonunda Orman Teşkilatı ve diğer kamu kurum kuruluşlarının yangınla mücadeleye destek verdiğini kaydeden Yumaklı, “En kötü senaryoya göre hazırlık yapılıyor. Çok spekülasyon yapıldığı için hemen söyleyeyim; devlet hastanesi ve üniversite teyakkuz halinde ama herhangi bir boşaltma söz konusu değil. Dokuz köy için tedbir alındı, bunlardan altısı boşaltıldı. Kayadere, Damyeri, Belen, Ulupınar, Yağcılar ve Kalabaklı, bu altı köy boşaltıldı. İhtimalen de boşaltmaya hazır Aşağı Okçular, Taşlı Tarla ve Kızılcaören köyleri var. Sevindirici taraf, şu ana kadar çok şükür herhangi bir can kaybımız söz konusu değil” ifadelerini kullandı.

“Çanakkale’ye gidip çalışmaları izleyeceğim”

“8 uçak, 26 helikopter, yaklaşık 180’e yakın arazöz ve iş makinesi ve bin 100’e yakın da personelle bu yangına müdahale ediliyor. Yangının belli bir aşamasında Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız, İçişleri Bakan Yardımcımız, AFAD Başkanımız ve Orman Genel Müdürümüz bölgeye hareket etti. Şu anda onlar orada, yangına koordine ediyorlar. Ben de bu bilgiyi verdikten sonra yola çıkacağım ve Çanakkale’ye gidip arkadaşlarımıza yanında onlara destek olup onların koordinasyonunda yangının söndürülme çalışmalarını yerinde izlemiş olacağım.”

Orman yangınına maruz kalan iller için geçmiş olsun temennisinde bulunan Yumaklı, “Arkadaşlarımız canla başla yangını söndürmek üzere çalışıyor, çabalıyorlar. Hepsine kolaylık diliyorum. İnşallah çok uzun sürmeden bu yangını da bundan öncekilerde olduğu gibi kısa sürede kontrol altına alınmış oluruz.” cümlelerine yer verdi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.