2 Şubat 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇANAKKALE’NİN EVLATLARI ATASININ İZİNDE’ BİSİKLET TURU

Bu turun amacı bisiklet kültürüne, bisiklet ile ulaşıma bir farkındalık getiriyor olmak.

09 Mayıs 2022 - 16:34

904 Kişi Okumuş
ÇANAKKALE’NİN EVLATLARI ATASININ İZİNDE’ BİSİKLET TURU

Çanakkale Bisiklet Platformu 8 gönüllüsünün 19 Mayıs’ta Samsun’a ulaşmayı hedeflediği, ‘Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde’ turu Troya Atı önünden start aldı.

Bisiklet Platformu’nun 8 gönüllüsü, Çanakkale’den Samsun’a uzanan 1100 kilometrelik ‘Çanakkale’nin Evlatları Atasının İzinde’ bisiklet turuna başladı. Start öncesinde kordon boyundaki Troya Atı önünde tören düzenlendi. Vali İlhami Aktaş’ın da başarı dileklerini ilettiği 8 bisikletçi; gönüllüler ve yakınları tarafından Türk bayrakları ve açılan Atatürk posteriyle uğurlandı. Gönüllü bisikletçiler günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gönüllü Doğancan Çetin, 10 günde 1100 kilometre pedal çevirerek Samsun’a ulaşacaklarını belirterek, “Bu turun amacı bisiklet kültürüne, bisiklet ile ulaşıma bir farkındalık getiriyor olmak. Aynı zamanda da Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk’e saygı ve minnetlerimizi iletmek için bu turu gerçekleştiriyoruz. Bu turun son 50 kilometresi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıktığındaki kurtuluş yolu olacak. Biz de o kurtuluş yolu içerisinde demir atlarımız ile birlikte Çanakkale’den Samsun’a kadar pedal çevireceğiz” dedi.

Bir diğer gönüllü Berfin Bulut ise “Amacımız Atamıza kendi beden gücümüz ile saygımızı, sevgimizi göstermek” diye konuştu.

Konuşmaların ardından gönüllüler Berfin Bulut, Kazim Uzun, Ahmet Fahir Dediler, Can Düzdaş, Kerem Özpınar, Tugay Çerezci, Buğra Yiğit ve Doğancan Çetin’in Samsun’a uzanacak bisiklet yolculuğu başladı.

Gönüllü bisikletliler, Çanakkale, Biga, Bursa, İznik, Hendek, Bolu, Çerkeş, Tosya, Gümüşhacıköy ve Kavak güzergahını izleyerek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Samsun’a ulaşacak.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

YENİ ASGARİ ÜCRET ZAMMI NET  8 BİN 500 TÜRK LİRASI OLDU

YENİ ASGARİ ÜCRET ZAMMI NET 8 BİN 500 TÜRK LİRASI OLDU

“HENÜZ DEĞMİŞ 13-14 YAŞINA”

“HENÜZ DEĞMİŞ 13-14 YAŞINA”

TOPLU TAŞIMA FİLOSUNA İKİ YENİ ARAÇ DAHA…

TOPLU TAŞIMA FİLOSUNA İKİ YENİ ARAÇ DAHA…

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ MALİ GENEL KURULU ÇANAKKALE’DE YAPILDI

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ MALİ GENEL KURULU ÇANAKKALE’DE YAPILDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.