25 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇANAKKALE’YE 2,5 MİLYON LİRAYA YENİ İL BİNASI

2,5 MİLYON LİRAYA YENİ İL BİNASI YAPTIRILACAK

17 Şubat 2020 - 16:23

3939 Kişi Okumuş
ÇANAKKALE’YE 2,5 MİLYON LİRAYA YENİ İL BİNASI

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, gündemi değerlendirdiği basın açıklamasında CHP Genel Merkezinden Çanakkale’de yeni bir il binası yapılmak üzere 2,5 milyon TL destek sağlandığını açıkladı.

“SARAY SOSYETESİ İNTİHAR EDENLERİ UMURSAMIYOR”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ülke gündemi ve 23 Şubat 2020 günü İçdaş Kongre merkezinde gerçekleştirilecek olan İl Kongresi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Ülkenin ekonomik durumunun toplumda karşılığının toplu intiharlara dönüştüğünü belirten İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Ülkemizin içinde bulunduğu durumdan dolayı toplumun her kesiminde büyük endişe var.

Hangi konuya el atılsa bir kriz ile karşı karşıya kalınıyor. Yurttaşlarımız bu içinde bulunduğu durumu hak etmiyor. Dolayısıyla ülkemizin içinde bulunduğu bu zor koşullardan çıkabilmek için Cumhuriyet Halk Partisine çok daha fazla ihtiyaç vardır. Bizlerde bunun bilincinde olarak örgütümüzle, yöneticilerimizle birlikte çalışarak ülkemizin içinde bulunduğu bu durumdan çıkışı sağlamak için el ele çalışacağız. Cumhuriyet tarihimizin en kötü dönemini birlikte yaşıyoruz.

Ekonomimiz o kadar kötü bir şekilde yönetiliyor ki; ülkede ki işsiz sayısı 8 Milyona dayanmış durumda. Her 5 gençten 2’si işsiz. İnsanlar artık toplu intihar ediyorlar. Eşiyle, kardeşiyle toplu olarak intihar ediyorlar. Saray sosyetesinin ise bu durum umurlarında bile değil” dedi.

“TÜKETEN DEĞİL; ÜRETEN TÜRKİYE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

CHP olarak ülke sorunlarını çözmek için proje ve çözüm önerileri hazırladıklarını belirten İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Ülkemizin sorunlarını çok iyi biliyor ve bunun için projelerimizi hazırladık. Çözüm önerilerimizde hazır. Ülkemizde acil olarak yapılması gerekenlerin başında, halkımızın insan onuruna yakışır biçimde yaşayabilmesi için öncelikle demokrasiyi, adaleti ve hukukun üstünlüğünü tekrar inşa edeceğiz. Herkes düşüncesini özgürce ifade edecek, düşünce özgürlüğünü en geniş şekilde sağlayacağız.

Kimse düşünceleri için hapse atılmayacak tutuklanmayacak. Devlette olmazsa olmaz olan liyakati kesinlikle sağlayacağız. Üreten bir Türkiye yaratmak zorundayız. Türkiye maalesef bugün üreten değil; tüketen bir ülkedir. Üretimi önce tarlada, sonra sanayi de sonra da üniversitelerde bilim üreterek başlayacağız. Sanatta kültürde üretimimiz arttıracağız.

Herkes sosyal güvence hakkına sahiptir yazar Anayasamızda. 1974 yılında TBMM’de kabul edilen 102 nolu kanun maddesinde 9 sigorta dalının uygulanması kabul edilmiştir. Fakat Türkiye’de bugün sadece 8 sigorta dalı yürürlükte iken Aile Sigortası uygulanmamaktadır. İktidara gelir gelmez ilk yapacağımız şey Aile Sigortasını güncelleyerek hayata geçirmektir. Bu ülkede yaşayan herkesin evine mutlaka zorunlu ihtiyaçlarını karşılayan bir ekonomik girdi sağlanacaktır” dedi.

2,5 MİLYON LİRAYA YENİ İL BİNASI YAPTIRILACAK

Mevcut CHP İl Binasının ihtiyaçları karşılamadığı, bu sebeple de bir süredir yeni İl Binası yapmak için çalışma yürüttüklerini açıklayan İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Bu kadar sıkıntılı ve sorunların yaşandığı bir dönemde sizler aracılığı ile tüm partililerimize ve Çanakkale halkına bir müjde vermek istiyorum. Çok uzun zamandan beri çalışmasını sürdürdüğümüz ve Çanakkale’de içinde bulunduğumuz ancak yetersiz olan il binamızı yeni bir yere taşımak için parti binası satın aldık.

Şu anda mevcut durum itibariyle kullanmamız çok zor ancak en kısa sürede inşaatını tamamlayarak yaklaşık 650 metrekare alanda partililerimize ve halkımıza hizmet vereceğiz. Bize en büyük desteği veren kişi Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Hiç ikiletmeden tüm bedeli genel merkezimiz tarafından karşılanmıştır. Partimizin Saymanı Bülent Kuşoğlu’nun da bu konuda büyük emekleri olmuştur, kendisine de ayrıca teşekkür ediyoruz. Milletvekilimiz Özgür Ceylan’a da teşekkür ediyoruz. En büyük teşekkürümüzü Genel Başkanımız ile birlikte Genel Başkan Yardımcımız Muharrem Erkek’e teşekkür ediyoruz. Muharrem Erkek vekilimiz bu binanın satın alınması için büyük çaba göstermiştir. Yeni yapılacak olan binamız partimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi

“YENİ İL BİNASI BİR YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK”

Yaptırılacak il binasının İl Emniyet Müdürlüğüne komşu olduğunu belirten İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Cumhuriyet meydanı arkasında eski Koton Mağazası ile Bombacı Hasan adlı işletmenin arasında bulunuyor yeni binamız. Taban alanı 150 metrekare, toplam inşaat alanı ise yaklaşık 650 metrekaredir. Binanın vergileri, DASK ve diğer sigortaları ile birlikte toplamda 2 milyon 445 bin lira maliyeti olmuştur. Perşembe günü tapu devir teslimi gerçekleşmiştir.

Partimiz önümüzdeki süreçte; eğer yeni dönemde görev alırsak; ki ben göreve geleceğimize inanıyorum. Bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde binamızı yapacağız. Bodrum katında 110 kişilik toplantı ve konferans alanı olacak. Buradan herkes faydalanabilecek. Zemin katta bir lokal olacak. Partililerimize, Çanakkaleli hemşerilerimize hizmet verecek. Birinci katta Gençlik, Kadın, merkez ilçe başkanlıklarının ofislerinin olduğu ve toplantılarını yapabilecekleri salonları olacak. İkinci katta milletvekillerinin çalışma ofisleri ve il başkanlığının genişçe bir toplantı salonu olacaktır” dedi.

İYİ PARTİ – CHP İTTİFAKI ARASINDA SORUN MU VAR?

İYİ Parti GİK üyesi Rıdvan Uz’un CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a yönelik ağır eleştiriler yapmasını nasıl değerlendirdiği şeklindeki soru üzerine CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan; “Millet ittifakı olarak birlikte girdiğimiz yerel seçimlerde çok başarılı olduk.

Biz bu ittifak görüşmeleri esnasında tüm belediyeler ile ilgili olarak detaylıca görüştük. Çanakkale Belediyesi ile ilgili olarak da mutabık kaldık. Kendilerine ne söz vermiş isek; hepsini yerine getirdik. Arkadaşlarımızın farklı talepleri oldu, fakat Belediye Başkanımız tarafından uygun görülmedi. Bu demek değil ki; bugün böyledir, yarın başka şekilde olacak. Şu an kongreler sürecimiz devam ediyor, süreç bittiğinde tekrar İYİ Parti, Saadet ve diğer siyasi partilerin yanı sıra sendikalarla da işbirliğimizi güçlendirmek için çalışma başlatacağız. Sonuçta daha önümüzde 4 yıllık bir süreç var; oturur yeniden konuşur sorunları çözebilecek kudretimiz var” dedi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.