4 Aralık 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

CHP İL BAŞKANLIĞI KONGRESİ TAMAMLANDI

CHP İL BAŞKANLIĞI KONGRESİ TAMAMLANDI. METİN ÜMİT URAL 258, İSMET GÜNEŞHAN 254 OY

23 Şubat 2020 - 19:32

5547 Kişi Okumuş
CHP İL BAŞKANLIĞI KONGRESİ TAMAMLANDI

Metin Ümit Ural 512 delegeden 258’inin oyunu alırken İsmet Güneşhan ise 254 oy aldı.

İsmet Güneşhan’ın karşısına rakip çıkması beklenmiyordu.
Fakat parti içerisinde biriken gerilim had safhaya ulaşınca İsmet Güneşhan’ın karşısına Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın desteklediği Metin Ümit Ural aday olarak çıktı.

Günlerdir beklenen CHP İl Başkanlığı kongresi tamamlandı. İsmet Güneşhan ile Metin Ümit Ural arasında gerçekleşen İl Başkanlığı seçimini Metin Ümit Ural kazandı.

37.CHP  İl Kongresi son yıllarda görülen en kalabalık kongreye şahit oldu. İl genelinde toplamda 523 delegesi bulunan CHP’de katılım 512 oldu. Günler öncesinden kimin kazanacağı merakla beklenen İl Başkanlığı seçimini ise Metin Ümit Ural 4 oy ile kazandı.

Mavi Liste ile yarışa giren Metin Ümit Ural’a 1 nolu sandıktan 79 oy çıkarken,  Beyaz Liste ile yarışan İsmet Güneşhan’a ise 166 oy çıktı.

2 nolu sandıkta ise Mavi Listeye 179 oy, Beyaz Listeye ise 88 oy çıktı. Bu sonuçlara göre Mavi liste ile seçime giren Metin Ümit Ural 512 delegeden 258’inin oyunu alırken; İsmet Güneşhan ise 254 oy aldı.

GÜNEŞHAN; “PARTİMİZİN HİZMETİNDEYİM”

Seçim sonuçları sonrasında Metin Ümit Ural tebrikleri kabul etti. 2 yıllık görevini Metin Ümit Ural’a devrenden İsmet Güneşhan rakibini tebrik ettikten sonra partililere hitaben yaptığı kısa konuşmada; “Çok değerli partili arkadaşlarım. gayet demokratik bir yarış oldu. Bu yarışın sonunda örgütümüz Metin Ümit Ural arkadaşımıza önümüzdeki 2 yıl için görev vermiştir. Kendisini ve çalışma arkadaşlarını kutluyorum. Bende bugünden itibaren örgütümüzle birlik ve beraberlik içerisinde partimize, Çanakkale’mize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğim dedi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

COĞRAFYA KADER MİDİR

COĞRAFYA KADER MİDİR

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.