21 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇOMÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ: PROF.DR. R. CÜNEYT ERENOĞLU

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörü de değişti

06 Haziran 2023 - 14:53

2392 Kişi Okumuş
ÇOMÜ’NÜN YENİ REKTÖRÜ: PROF.DR. R. CÜNEYT ERENOĞLU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 üniversiteye yeni rektör ataması yaptı. Yapılan atama ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi rektörü de değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 13 üniversiteye yeni rektör ataması yaptı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde (ÇOMÜ) rektörlük görevi değişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla, Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, ÇOMÜ’nün yeni rektörü olarak atandı. Daha önce Ezine Meslek Yüksekokulu’nda Müdür olarak görev yapan Erenoğlu, yapılan duyuru ile ÇOMÜ rektörlük görevine getirildi.

PROF. DR. RAMAZAN CÜNEYT ERENOĞLU KİMDİR?

Profesör R. Cüneyt Erenoğlu, 1978 yılında Çanakkale’de doğdu. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimini Çanakkale’de tamamladıktan sonra, 1999 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Jeodezi ve Fotogrametri (Harita) Mühendisliği Bölümü’nden başarıyla mezun oldu.

Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamladı ve 2009’da aynı üniversitede doktora derecesini aldı. Akademik kariyerine 2003 yılında YTÜ Jeodezi Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak başladı. Master ve doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra aynı üniversitede Yardımcı Doçent olarak görev yapmaya devam etti. 2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Yardımcı Doçent olarak atanma aldı. 2017 yılında Doçent unvanını kazandı.

2012-2023 yılları arasında Bölüm Başkan Yardımcılığı, Anabilim/Bilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü, Senato Üyeliği, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Genel Sekreterlik gibi çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.