4 Aralık 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÇTSO’da İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı

04 Şubat 2020 - 00:11

4209 Kişi Okumuş
ÇTSO’da İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı

ÇTSO toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, İl Tarım ve Orman Müdürü Erdem Karadağ, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale ili merkez ilçe belediye başkan yardımcısı Ali Sürücü, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Celil Sezgin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammet Mermer, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdür Vekili Erhan Palaoğlu, İl Ticaret Müdür Vekili Hüseyin Aşkı, Çanakkale Gümrük Müdürü Zeynel Kahraman, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Pulluk, KOSGEB Çanakkale İl Müdürü Barış Alural, GMKA İl Koordinatörü Recai Başaran, TKDK Çanakkale İl Koordinatörü Hasan İskender, sendikalar, özel sektör temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısında;
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan tarafından gündem maddeleri arz edildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz tarafından meslek liselerinde yeni açılacak bölümlerle ilgili katılımcılara bilgi verildi.
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı Faaliyet Raporu ve Eğitim Planı ile ilgili İş ve Meslek Danışmanı Şeyda Topuz tarafından bir sunum yapıldı.
2019 yılı İş Gücü Piyasası Araştırma Sonuç Raporu ile ilgili İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Çöllü tarafından bilgilendirme yapıldı.

Toplantıda; 2019 yılı faaliyet raporu, 2019 yılı işgücü piyasası araştırma raporu, 2020 yılı eğitim planı, Mesleki Bilgi Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri alt çalışma grubunun 2020 yılı için yapılmasını hedeflediği “Meslek Tanıtım Günleri”, 2020 yılı kariyer günleri faaliyetleri, Engelli ve eski hükümlü çalışanların kendi işini kurma projeleri konuları görüşüldü.

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından toplantıda;
Çanakkale’de 2020-2021 yılında eğitim ve öğretime başlayacak olan Tacettin Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde açılacak olan alan ve dal olarak belirlenen; Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı (Mekatronik Dalı ve Endüstriyel Kontrol Dalı) ile Bilişim Teknolojileri Alanı (Veritabanı Programcılığı Dalı ve Web Programcılığı Dalı), Biga ilçesi Hamdibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki Ulaştırma Hizmetleri Alanı kapatılarak, okulun ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda Pazarlama ve Perakende Alanına bağlı Emlak Komisyonculuğu Dalı ile Sigortacılık Dalı açılması konuları görüşülerek karara bağlandı.

Ayrıca İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısında; Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan destek alan kişilerin iş gücüne kazandırılması konusunda çalışmaların devam etmesi ve Kepez Limanı’nın genişletilerek özel sektör firmalarının yararlanabileceği boyuta getirilmesi konuları değerlendirildi.

Yapılan değerlendirmelerin ardından; 2020 yılının Çanakkale için bereketli ve hareketli başladığını, ilk olarak Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak Kamu Bankaları Genel Müdürleri ile birlikte ilimize teşrif ederek ekonomi açısından bereketli ve verimli bir toplantı gerçekleştirdiğini, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın ilimizi ziyaret ederek bir dizi toplantı ve inceleme yaptığını, sonrasında 63. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Eski Başbakan Yardımcısı, 64. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Kalkınma Eski Bakanı Cevdet Yılmaz’ın ilimize teşrif ederek 1915 Çanakkale Köprüsü ve Troya Müzesi gibi yatırımlarımızı incelediğini, Çanakkaleli iş insanları ile Çanakkale’mizin ekonomik potansiyelini görüştüğünü, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatının tüm hızıyla devam ettiğini, 2020 yılının Çanakkale için “İstihdam Seferberliği“ yılı olduğunu ifade eden Vali Orhan TAVLI, “2020 yılının yeni istihdam alanları yaratılması için yeni ve önemli fırsatlar getireceğine” vurgu yaptı.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

ÇANAKKALE’DEKİ BAZI BARAJLARDA SU SEVİYESİ YÜZDE 50’NİN ALTINA DÜŞTÜ

COĞRAFYA KADER MİDİR

COĞRAFYA KADER MİDİR

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

TOPLU TAŞIMA ÜCRETLERİNE ZAM

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

BİR SEVGİ İNSANI; MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.