25 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

Eğitim Kurumlarının Depreme Dayanıklı Hale Getirilmesi Projesi

İl genelinde okul, pansiyon 35 tanesi güçlendirildi; 33 tanesi ise yıkılarak yeniden yapıldı

06 Şubat 2020 - 13:52

1274 Kişi Okumuş
Eğitim Kurumlarının Depreme Dayanıklı Hale Getirilmesi Projesi

Vali Orhan TAVLI, “Eğitim Kurumlarının Depreme Dayanıklı Hale Getirilmesi Projesi” Kapsamında Yapımı Tamamlanan Okullarda İncelemede Bulundu

Vali Orhan TAVLI, yapımı tamamlanan Çanakkale merkez Ömer Mart Ortaokulu ile Ticaret Borsası İlkokulu ve Ayvacık İlçesi Korubaşı İlkokulu/Ortaokulu ile Gülpınar Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil Yatılı Bölge İlkokulu/Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz’ın da bulunduğu, Esenler Mahallesinde 9.717.000,00 TL proje bedelli ile her biri 16 derslikli 480 öğrenci kapasiteli olarak yapımı tamamlanan Çanakkale merkez Ömer Mart Ortaokulu ile Ticaret Borsası İlkokulu’nda incelemelerde bulunan Vali Orhan TAVLI’ya yetkililer tarafından okul hakkında bilgi verildi.

Ayvacık İlçesi Korubaşı köyünde 6,1 Milyon TL proje bedeli ile yapımı tamamlan 12 derslik, yemekhane, 1 adet faaliyet – oyun odası, kantin bölümü, kütüphane, rehberlik servisi, 1 adet fen laboratuarı, 1 adet müzik dersliği ve idari bölümlerinden oluşan ve çevre düzenlemesi devam eden Ayvacık Korubaşı İlkokulu/Ortaokulunu inceleyen Vali Orhan TAVLI’ya yetkililer tarafından okul hakkında bilgi verildi.

Ardından Ayvacık İlçesi Gülpınar köyünde 5,7 Milyon TL proje bedeli ile yapımı tamamlanan 16 derslik, 1 adet kantin bölümü, 1 adet fen laboratuvarı, spor faaliyetleri yürütülen sığınak bölümü, 1 adet resim dersliği ve 1 adet çok amaçlı salondan oluşan Ayvacık Gülpınar Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil Yatılı Bölge İlkokulu/Ortaokulunu inceleyen Vali Orhan TAVLI’ya yetkililer tarafından okul hakkında bilgi verildi.

Vali Orhan TAVLI’nın Ayvacık İlçesi Korubaşı İlkokulu/Ortaokulu ile Gülpınar Şehit J. Uz. Çvş. Aycan Özdil Yatılı Bölge İlkokulu/Ortaokulu incelemelerinde; Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik ve İl Genel Meclis Üyesi Turan Tumay da bulundu.

Geçici kabulleri yapılan Ayvacık Gülpınar İlkokulu/Ortaokulu, Ayvacık Korubaşı İlkokulu/Ortaokulu,  Lâpseki İsmail Baykut İlkokulu/Ortaokulu, Merkez Ticaret Borsası İlkokulu, Ömer Mart Ortaokulu, Yenice Yeşilyurt İlkokulu ve Yeşilyurt Ortaokulu, önümüzdeki günlerde kapılarını öğrencilerine açacak. İnşaatları bitme aşamasına gelen Biga Fatih İlkokulu ile Lâpseki Umurbey Ortaokulu ise en kısa sürede eğitim öğretime başlayacak.

Eğitim kurumlarının depreme dayanıklı hale getirilmesi projesi kapsamında bugüne kadar İlimiz genelinde okul, pansiyon, yemekhane ve kapalı spor salonlarından toplam 35 tanesi güçlendirildi;  33 tanesi ise yıkılarak yeniden yapıldı.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.