27 Ocak 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ESNAF DESTEK BEKLİYOR

Esnaf devletten destek bekliyor

21 Ocak 2021 - 13:44

11990 Kişi Okumuş
ESNAF DESTEK BEKLİYOR

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Ezine’de sanayi esnafı ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, “Sanayi esnafının yüzde 40’ının işleri yarı yarıya azalırken, yüzde 40’ı siftahsız dükkân kapatır hale gelmiş. Esnaf devletten destek bekliyor. Saray esnaftan bihaber” dedi.

Özgür Ceylan CHP Ezine ilçe örgütünü ziyaret ederek İlçe Başkanı Caner Şahin, İl Yöneticisi Mehmet Seren, İl Genel Meclisi üyesi Hüseyin Aşkın Gülşen, ilçe yöneticilerimiz ve Ezine Kadın Kolu Başkanı Cansu Doğan ve partililer ile birlikte sanayi esnafının sorunlarını dinledi.

Özgür Ceylan, sanayi esnafının yüzde 40’ının işlerinin yarı yarıya azalırken, yüzde 40’ının siftahsız dükkân kapattığını belirterek, “İşlerdeki düşüşün yanı sıra malzeme fiyatları da yüzde 30 ile yüzde 100 arasında artmış. Alım gücü düştüğü için artışları da fiyatlara yansıtmakta zorlanıyorlar” dedi. Esnafın iktidardan beklentileri olduğunu ifade eden Özgür Ceylan, Bağ-Kur primlerinin küresel salgın döneminde alınmaması gerektiğini savundu.

Esnafa küresel salgın döneminde sağlanan kredilerin, taksit ödemelerinin normalleşmeye geçileceği tarihe kadar ertelenmesi gerektiğini söyleyen Özgür Ceylan, “Esnaf elindeki parçanın yerine yenisini koymakta zorlanıyor” dedi.

Esnaf Destek Bekliyor

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan sanayi esnafının devletten daha fazla destek beklediğini ifade ederken, “Tüm bu ekonomik sorunlara karşı esnafımız ara elaman arayışı içinde. Yıllardır iktidara yaptığımız çağrıya karşın eğitim – istihdam ilişkisi kurulamadığı için sanayi esnafı ara elaman bulmakta zorlanıyor” diye konuştu.

Özgür Ceylan her iş kolunda esnafın büyük sıkıntı içinde olduğunu söylerken, “Lokantalar ve kıraathaneler de AVM ler gibi HES koduyla ve müşteri sınırlamalarıyla tekrar faaliyete geçmek istiyorlar. Bu insanlar ve çalışanları artık evlerine ekmek götürecek parayı dahi bulamaz durumda” diye konuştu.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLERİ AŞI OLMAYA DAVET ETTİ

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ GENÇLERİ AŞI OLMAYA DAVET ETTİ

KURUYAN IRMAK SAHİPLERİNİ BESLEYEMEZ

KURUYAN IRMAK SAHİPLERİNİ BESLEYEMEZ

İŞ BİLMEZLER, BECERİKSİZLER MİLLET ARTIK SİZE GÜVENMİYOR

İŞ BİLMEZLER, BECERİKSİZLER MİLLET ARTIK SİZE GÜVENMİYOR

Doğanlar Mobilya Grubu’ndan Güçlü 2022 Hedefleri

Doğanlar Mobilya Grubu’ndan Güçlü 2022 Hedefleri

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.