28 Mayıs 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ESRA YURTTUT BALE VE DANS KURSU İLK MEZUNLARINI VERDİ

Özel Esra Yurttut Bale ve Dans Kursu

09 Ekim 2020 - 14:38

21930 Kişi Okumuş
ESRA YURTTUT BALE VE DANS KURSU  İLK MEZUNLARINI VERDİ

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Esra Yurttut Bale ve Dans Kursu, 25 Eylül’de gerçekleştirdiği sınavla ilk mezunlarını verdi.

Sınavdaki başarılı performanslarıyla belgelerini almaya hak kazanan 4 balerinin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Uzun yıllar süren bale yolculuklarında, bilinçli ve sanatsever ailelerinin desteği sayesinde disiplinle devam ettikleri çalışmalarının sonucunu almanın haklı gururunu yaşayan Ceyda Göknur, Defne Akı, Duru Kabasakal ve Karin Engin’i tebrik ediyoruz.

Bale ile çok küçük yaşlarda tanışıpzamanla tutkuya dönüşen serüvenlerinde, zorluklar karşısında yılmadan, başarılarına yenilerini ekleyerek ilerlediler ve Esra Yurttut Bale ve Dans Kursu’nun ilk mezunları olarak bale hayatlarında yeni bir döneme adım attılar.

Bale eğitimlerinin son senesinde, Çanakkale’deki önemli bir boşluğu dolduran MEB Özel Esra Yurttut Bale ve Dans Kursu ile tanıştıktan sonra çalışmalarını yoğunlaştıran 4 balerin, farklı eğitmenlerden sağladıkları donanımlarını Esra Yurttut’un çalışmaları ile tamamladılar” denildi.

Kepez’deki stüdyosunun 2. senesinde ilk mezunlarını veren Esra Yurttut, İstanbul Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi Devlet  Konservatuvarında aldığı Klasik Bale eğitimi üzerine, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Çağdaş Dans Bölümünde de lisans ve yüksek lisans eğitimi aldı. Aynı kurumda 3 sene öğretim görevlisi olarak çalıştı.  2004 yılından bu yana kendi koreografilerini yurtiçi ve yurtdışı festivallerde sergiliyor, bağımsız dansçı ve koreograf olarak da çalışmalarını sürdürüyor.

2015 yılında Çanakkale’ye yerleşerek çalışmalarını buraya taşımış ve her yaş grubuyla beden üzerine çalışmalar yürütmeye başlamıştır. MAHAL Sanat işbirliğiyle performans serileri gerçekleştirerek pek çok müzisyen ve dansçıyı konuk etmiştir..

2017 senesinde dans filmleri festivalini şehrimize gelmesine aracı olarak bir ilke daha imza atmıştır. Kepezdeki stüdyosunda her yaş grubu ile Klasik Bale, Modern Dans, Çağdaş Dans Tekniği, Kontak Doğaçlama, Pilates, Beden Farkındalığı, Kişiye Özel Çalışmalar ve Konservatuara Hazırlık sınıfları ile hareket sevenlerle buluşarak çalışmalarına devam etmektedir.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.