28 Mayıs 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

FERİBOTLARA ZAM YAPARSANIZ, BU KABUL EDİLEMEZ

Kamuoyunda Zam Söylentileri Başlatıldı

01 Nisan 2022 - 14:44

1918 Kişi Okumuş
FERİBOTLARA ZAM YAPARSANIZ, BU KABUL EDİLEMEZ

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretli geçişin başlamasının ardından yaptığı açıklamada, “Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez” diye konuştu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, TBMM’de yaptığı açıklamada hizmete açılan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretsiz geçişlerin sona ermesinin ardından feribot için araç kuyrukların yeniden oluştuğunu belirterek, feribot geçiş ücretlerine zam yapılmaması konusunda yetkilileri uyardı.

Özgür Ceylan TBMM’den yaptığı açıklamada, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçiş ücretlerinin resmi olarak belli olduğunu, bu ücretlerin otomobil 200 lira, minibüs 250 lira, otobüs 450 lira, kamyon 500 lira ve tır için ise 950 lira olarak açıklandığını söyledi. Özgür Ceylan Gelibolu – Lâpseki arasında arabalı feribotla geçiş ücretlerinin ise otomobiller için 95 lira, minibüs 107, otobüs 310, kamyon 160 ve tır için 265 lira olduğunu hatırlatırken “Bunlardan farklı olarak tek alternatifi feribot olan yayaların geçiş ücreti 6,5, öğrencilerimizin geçiş ücreti ise bir buçuk liradır. Aradaki fark ekonomik buhran koşullarında yabana atılır gibi değil” diye konuştu.

Kamuoyunda Zam Söylentileri Başlatıldı

CHP’li Özgür Ceylan, GESTAŞ’ın köprü geçişlerini gerekçe göstererek ücret tarifesine zam yapacağı, mülkiyetine aldığı 8 eski gemi dolayısıyla zarar ettiği söylentilerinin dolaşıma sokulduğunu ileri sürerken, “Köprü açılışı sonrası yayaları yok sayan tarife değişiklikleri de ciddi tepki almıştı. Köprünün açılış tarihi dahi biliniyorken ortaya çıkan bu durum bir yönetim zafiyetinin sonucu değilse nedir?” diye sordu.

Özgür Ceylan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nden ücretli geçişlerin başlamasıyla feribot için bekleyen araçların yine uzun kuyruklar oluşturmaya başladığını kaydederek, “Tıpkı Et-Süt Kurumu Genel Müdürünün yaptığı gibi GESTAŞ ta kuyrukları bitirmek için zam mı yapacak? Yetkililere sesleniyorum. Bu koşullarda feribotlara yapılacak zam kabul edilemez” dedi.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.