25 Eylül 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

KAHRAMANLIK DESTANI MÜZİKAL GÖSTERİSİ

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma programları

16 Mart 2022 - 14:52

886 Kişi Okumuş
KAHRAMANLIK DESTANI MÜZİKAL GÖSTERİSİ

18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konseri

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma programları kapsamında Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Bandosu, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi Çok Sesli Korosu ve Alanka Sanat Çok Sesli Korosu tarafından “18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı” müzikal gösterisi ve konseri gerçekleştirildi.

ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi’nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserine; Vali İlhami AKTAŞ ve Eşi Songül AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR, Baro Başkanı Av. Soner AYDIN, İl Emniyet Müdürü Faruk KARADUMAN, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin SARUHAN, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Yarbay Ercan ORAN, il müdürleri, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetliler katıldı.

18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konseri, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Çanakkale Boğaz Komutanlığı Bandosu soprano Özgür AKŞAN ve tenor Levent OLGUN solistliğinde Katra Sanat Tiyatrosu tarafından “Çanakkale Kahramanlık Destanı” isimli müzikal gösteriminin gerçekleştirilmesiyle devam eden programda Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi çok sesli korosu tarafından marşlar icra edildi.

Ayrıca 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserinde Alanka Sanat Çok Sesli Korosu tarafından çeşitli marşlar seslendirildi.

Program sonrasında 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konserinin gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere Vali İlhami AKTAŞ, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Rasim YALDIZ, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan ECEVİT, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür GÖKHAN ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail KAŞDEMİR tarafından çiçek hediye edildi.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü anma programları kapsamında düzenlenen 18 Mart Çanakkale Kahramanlık Destanı Müzikal Gösterisi ve Konseri günün anısına toplu fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

FESTİVAL ÇANAKKALE’DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

FESTİVAL ÇANAKKALE’DE 16-25 EYLÜL TARİHLERİ ARASINDA

GEÇMİŞ GELECEĞİN AYNASIDIR

GEÇMİŞ GELECEĞİN AYNASIDIR

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

CHP’Lİ ERKEK SEÇİM SONRASI YAPILACAKLARI ANLATTI

CHP’Lİ ERKEK SEÇİM SONRASI YAPILACAKLARI ANLATTI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.