5 Haziran 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

KENT İÇİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA EKOLOJİK DEZENFEKTAN

Kentte hizmet veren toplu taşıma araçlarına dezenfektan

04 Mart 2020 - 17:11

4821 Kişi Okumuş
KENT İÇİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINA EKOLOJİK DEZENFEKTAN

Çanakkale’de toplu taşıma araçları ve okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında dezenfekte çalışması yapıldı.

Çanakkale Belediyesi ile Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasınca, il merkezinde sefer yapan 124 toplu ulaşım aracı özel ekiplerce koronavirüs, viral enfeksiyon ve salgın hastalıklara karşı ilaçlandı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yaptığı açıklamada, koronavirüse karşı mücadele başlattıklarını söyledi.

Durakları, otogarı ve bisikletlerin tutma yerlerini de dezenfekte edeceklerini belirten Gökhan, “Vatandaşlarımızın kullanımı için belediye binamızın girişlerine ve katlarına dezenfektanlar koyacağız. Esnaf odalarının da gerekli çalışmaları yaptığını duyduk. Halkın yoğun olarak gittiği alanlarda, lokantalarda dezenfekte işlemlerini yapacaklarını söylediler. Bu da yetmez, bireysel olarak, vatandaş olarak hepimiz dikkat edeceğiz.” dedi.

Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Ali Demir de her gün binlerce kişinin yararlandığı araçları ilaçlatarak önlem aldıklarını, bu çalışmaların devam edeceğini dile getirdi.Ayrıca, Gelibolu ilçesindeki tüm okullar da dezenfekte edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, önlem amacıyla okullarda çalışma yaptıklarını belirterek, “Öğretmen ve öğrencilerimizin daha sağlıklı bir ortamda ders işleyebilmeleri için okullarımızın tüm bölümlerinin dezenfekte işlemi, temizlik şirketi aracılığı ile başarıyla tamamlanmıştır.” diye konuştu.

Kent İçi Toplu Taşıma Araçlarında Ekolojik Dezenfektan Çalışmaları yapılıyor

Çanakkale Belediyesi, kentte hizmet veren toplu taşıma araçlarında genel hijyen amacıyla gerçekleştirilen ekolojik dezenfektan çalışmalarına devam ediyor.

Kentlilerin yoğun olarak kullandığı toplu taşıma araçlarında, özellikle mevsimsel veya salgın hastalıklara karşı mücadele etmek amacı ile yetkili firma personelleri tarafından ekolojik dezenfektan çalışması gerçekleştirildi. Yüksek düzeyde dezenfeksiyon ile bakteriler, virüsler, mikroplar, mikroorganizmalar ve viral enfeksiyonlara karşı koruyucu maddeler içeren malzemeler ile toplu taşıma araçları dezenfekte  edildi.

Kentlilerimizin sağlıklı bir şekilde ulaşım hizmetinden yararlanması amacı ile gerçekleştirilen ilaçlama çalışmaları, kent içi toplu taşımada kullanılan tüm araçlarda rutin bir şekilde sürdürülmektedir.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.