25 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kent Konseyi Başkanlığına Av. Ali Aydın Çalıdağ seçildi.

21 Kasım 2022 - 13:24

1125 Kişi Okumuş
KENT KONSEYİ SEÇİMLİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Çanakkale Kent Konseyinin 20 Kasım 2022 Pazar günü gerçekleştirilen seçimli genel kurulunda, Kent Konseyi Başkanlığına Av. Ali Aydın Çalıdağ seçildi.

Belediye Çalışanları Sosyal Tesislerinde bulunan Ercan Adsız Salonu’nda düzenlenen genel kurula Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın yanı sıra çok sayıda STK temsilcisi, siyasi parti ve kamu kurumu temsilcileri de katılım gösterdi.

Başkan Gökhan’ın açılışını yaptığı genel kurul, divan seçimi ile devam etti. Divan Başkanlığını Profesör Doktor Pelin Kanten, Divan Başkan Yardımcılığını Osman Nuri Tatlı ve Katip Üyeliğini Gülseren Eren’in yaptığı genel kurulda faaliyet raporlarının okunmasının ardından Çanakkale Kent Konseyi Başkanlığına aday olan Av. Ali Aydın Çalıdağ, Resul Karakurt ve Fadıl Kurt birer konuşma yaparak, katılımcılara projelerini anlatırken, yönetim kurulu üyelerini tanıttı.

Konuşmaların ardından genel kurulda seçim ile devam etti. 3 tur üzerinden gerçekleşen seçimde, ilk turda Ali Aydın Çalıdağ 66 , Resul Karakurt 54 ve Fadıl Kurt 16 oy aldı . İkinci turda başkan adaylarından Fadıl Kurt adaylıktan çekildiğini açıkladı. 3. turda ise Ali Aydın Çalıdağ 77 oy , Resul Karakurt 62 oy aldı.

Genel Kurul tarafından Başkanlığa seçilen Çalıdağ’ın yeni yürütme kurulu ise şu isimlerden oluştu; Nazlı Giral , Murat Badem , Ahu Kızılyay Toğanç , Muharrem Şahin , Gülay Aktaşçı , Kubilay Özben , Damla Yeltekin , Saim Nuri Yavuz ve Fadim Koçak.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.