30 Eylül 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

KURALLARA UYALIM.. ÇANAKKALE’MİZE MAVİ YAKIŞIR

ÇANAKKALE’Yİ DÜŞÜK RİSKLİ İLLER ARASINA GİRMEK BİZİM ELİMİZDE

11 Mart 2021 - 14:00

4896 Kişi Okumuş
KURALLARA UYALIM.. ÇANAKKALE’MİZE MAVİ YAKIŞIR

“Mavilikler Şehri Çanakkale’mize Mavi Bölge Olmak Yakışır”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart 2021 ayı olağan Meclis toplantısında gündem Covid-19 salgını oldu.

Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya, Kademeli Normalleşme kapsamında yüksek riskli bölgeden çok riskli bölgeye geçen Çanakkale için vatandaşları ve iş dünyasına uyarılarda bulundu. Çetinkaya; “Çok Yüksek Riskli iller arasına girecek gibi görünüyor. Bu tabloyu değiştirmek ise elimizde; hiçbir surette kalabalık ortamlara girmeyelim ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınalım. Çan

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın Mart 2021 ayı olağan Meclis toplantısında gündem Covid-19 salgını oldu. Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya, Kademeli Normalleşme kapsamında yüksek riskli bölgeden çok riskli bölgeye geçen Çanakkale için vatandaşları ve iş dünyasına uyarılarda bulundu. Çetinkaya; “Çok Yüksek Riskli iller arasına girecek gibi görünüyor. Bu tabloyu değiştirmek ise elimizde; hiçbir surette kalabalık ortamlara girmeyelim ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınalım. Çanakkale’mize Mavi yakışır” dedi.

Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen ÇTSO Mart ayı meclis toplantısına başkanlığı Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya yaptı. Çanakkale için mart aylarının ayrı bir önemi olduğunu ifade eden Hayrettin Çetinkaya; “Bu ay 12 Mart’ta İstiklal Marşımızın 100. Yılını ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinliklerini ve hemen ardından 18 Mart günü Çanakkale Zaferinin 106. Yıldönümünü idrak edeceğiz. Dünyanın en büyük kara ve deniz savaşlarından birisi olan ve topraklarımızın vatan toprağı olduğunu bir kez daha tarih sayfalarına altın harflerle yazdıran Çanakkale Savaşı’nın her anı ayrı bir kahramanlık hikâyesidir. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm kahramanlarımızı huzurlarınızda bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

“KURALLARA UYALIM.. ÇANAKKALE’MİZE MAVİ YAKIŞIR”

Kademeli Normalleşmeye geçilmesi ile birlikte aylardır kapalı olan işyerleri Çanakkale’de açılırken; Cumartesi günleri de sokağa çıkma yasağı gevşetildi. Kısıtlamaların bir nebze kalkmasıyla birlikte Çanakkale’de vakalar hızla artış gösterdi. Turuncu bölgede yer alan Çanakkale, kısa süre içerisinde Çok Yüksek Riskli bölge olan kırmızıya girince yetkililer tedbirleri arttırırken Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya’da uyarılarda bulundu. ÇTSO Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya; “Covid-19 salgının bahar aylarında aşılamalarla beraber azalmasını ümit ederken mutasyon virüs tüm hesapları alt üst etti.

Salgın haritasında şehirlerimiz 4 farklı kategoriye ayrıldı. Çanakkale Yüksek Risk Grubu ile turuncu kategoride yer alırken son açıklanan rakamalar ile kırmızıya dönerek Çok Yüksek Riskli iller arasına girecek gibi görünüyor. Bu tabloyu değiştirmek ise elimizde; hiçbir surette kalabalık ortamlara girmeyelim ve yakın temastan mümkün olduğunca kaçınalım. Çanakkale’mize Mavi yakışır. Kurallara uygulamak için artık sadece denetimleri beklemenin akıl ve mantıkla bir izah edilir bir yanı yok. Hep birlikte en üst seviyede kurallara uyarak bu virüsü yeneceğiz” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ DÜŞÜK RİSKLİ İLLER ARASINA GİRMEK BİZİM ELİMİZDE”

Meclis toplantısında Yönetim Kurulu adına konuşan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Aydoğdu’da salgının riskine dikkat çekerek; “Türkiye’de ilk korona virüsü bundan tam 1 yıl önce 10 Mart 2020 yılında görülmüştü. Bugün koronanın yıldönümünde en büyük temennimiz bir yıl dönümü daha geçirmeden en kıza zamanda sonlanması ve tamamen normalleşmeye geçmemizdir. Mart başı itibariyle kontrollü geçtiğimiz normalleşme sürecinin iyileşerek sürdürülebilir olması için hepimize görev düşüyor. Çanakkale’yi düşük riskli iller arasına sokmak bizim elimizde” dedi.

“YEREL İŞLETMELE DESTEK PROJEMİZİ BAŞLATTIK”

ÇTSO Yönetim Kurulu faaliyetleri hakkında bilgi veren Murat Aydoğdu; “Başkanımız ve yönetim kurulumuz üye ziyaretlerine kontrollü olarak devam ediyor, misafirlerimizi de aynı şekilde kurallar çerçevesinde ağırlıyoruz. Odamız, Çanakkale Ticaret Borsası, ÇASİAD, MÜSİAD ve ASKON işbirliğinde 300 adet tableti Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ettik. Yine 2021 Afet Eğitim Yılı olması dolayısı ile İl Afet Acil Durum Müdürlüğü ile istişare halindeyiz ve yıl boyu yapılacak eğitimler ile farkındalığı artırmaya çalışıyoruz. Bu konuda Oda çalışanlarımız da eğitim aldılar. Pandemi süresince yerel işletmelerimize destek olmak adına Çanakkale merkez ve faaliyet alanımızdaki ilçelerde belediyeler ile işbirliği yaprak billboardlara görsellerimizi astırdık. Ticareti koru, yerel işletmeleri koru, kenti koru temalı afişler ile gereken mesajı verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

“SALGIN İÇİN DENETİM EKİBİ OLUŞTURDUK”

ÇTSO’y üyeleri bilgilendirme konusunda görev verildiğini belirten Aydoğdu, her gün üye iş yerlerine bilgilendirme ziyaretleri gerçekleştireceklerini söyledi; “Bu arada ilimizin güzide markası Dardanel’e sosyal medyada yapılan çirkin algı operasyonuna karşı desteğimizi her platformda açıkladık. Başkanımız bizzat tesisleri ziyaret ederek yerinde gerekli açıklamaları yaptı.  Kontrollü normalleşme ile birlikte Odamız mesai saatlerini 09.00 – 12.30 /13.30 -18.00 olarak düzenledik. Bu süreçte Odamıza da denetim görevi verildi ve Oda Denetim Ekibi oluşturduk. Üyelerimize öncelikle rehberlik ederek kurallara azami ölçüde uyulması konusunda her gün bilgilendirmeler ve ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Başkanımız da ayrıca Sayın Valimiz ile birlikte denetimlere katıldı. Son Meclis toplantımızdan bu yana aramıza 45 yeni üyemiz katılırken, 10 üyemiz çeşitli sebeplerden kaydını sildirdi ve bugün itibariyle 7994 üyeli geniş bir aileyiz.”

JEOTERMAL SERALAR HAKKINDA MECLİSE BİLGİ VERİLDİ

ÇTSO 2021 Yılı Mart ayı olağan Meclis toplantısında açılış konuşmaları ve bilgilendirmelerin ardından, Ekonomist Fatih Keresteci “Pandemi sonrası dönemin değişen koşulları altında makro ve mikro ekonomik gelişmelere yönelik stratejik bir bakış” konulu sunum yaptı. Genel Sekreter Sema Sandal tarafından, Çanakkale İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün Çanakkale Ayvacık Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Sera) OSB Projesi ve Yönetim Kurulu Başkanlığının Çanakkale Ayvacık Tarıma Dayalı İhtisas (Jeotermal Sera) OSB Projesi yazısı okunarak onaya sunuldu.

TOBB’nin faaliyet kodu güncellemeleri ile ilgili yazısı hakkında Meclis’e bilgi verildi. ÇTSO Hesap İnceleme Komisyonu’nun 2021 Şubat ayı mizanı ile ilgili raporu okundu ve 2021 Şubat ayı mizanının tetkik ve onayı yapıldı. Azami Fiyat Tarife taleplerinin görüşülmesinin ardından gündeme gelebilecek konuların görüşülmesiyle Meclis oturumu tamamlandı.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DE 82 BİN 993 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

ÇANAKKALE’DE 82 BİN 993 ÖĞRENCİ DERS BAŞI YAPTI

GEÇMİŞ GELECEĞİN AYNASIDIR

GEÇMİŞ GELECEĞİN AYNASIDIR

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramının 100. Yılı Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı

CHP’Lİ ERKEK SEÇİM SONRASI YAPILACAKLARI ANLATTI

CHP’Lİ ERKEK SEÇİM SONRASI YAPILACAKLARI ANLATTI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.