5 Haziran 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

MAKAMI HACZEDİLEN BAŞKANA, ÇANAKKALE’DEN ANLAMLI FOTOĞRAF

Makam İnsana Değil, İnsan Makama Şeref Katar

14 Temmuz 2020 - 11:53

5372 Kişi Okumuş
MAKAMI HACZEDİLEN BAŞKANA, ÇANAKKALE’DEN ANLAMLI FOTOĞRAF

Makam odası haczedilen Adana Büyükşehir Belediye Başkanına, Çan Belediye Başkanı tarafından, bağdaş kuran Atatürk fotoğrafı gönderildi. Başkan Öz, armağanı ile birlikte yazdığı mektupta “makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Zeydan Karalar’ın makam koltuğu, masası ve koltuklarının haczedilmesi kamuoyunda geniş yer bulmuştu. Başkan Karalar, icra yoluyla yapılan haciz sonrası “Makam odası gerekmiyordu. Her sokak benim için makam odasıdır” diyerek tepkisini göstermişti.

“İnsan Gönlü, En Büyük Makamdır”

Yaşanan bu durum karşısında Çan Belediye Başkanı Bülent Öz’den mesaj yüklü bir armağan geldi. Halka hizmet etmekle görevli bir belediye başkanının makam odasının boşaltılmasının ve başkanın boş bir odada çalışmak zorunda bırakılmasının üzücü olduğunu belirten Çan Belediye Başkanı Öz, yaşanan durum karşısında Başkan Karalar’a “İnsan gönlü, en büyük makamdır” diyerek bir fotoğraf gönderdi.

“Makam İnsana Değil, İnsan Makama Şeref Katar”

Atatürk’ün bir buğday tarlası önünde tek başına bağdaş kurup otururken çekilmiş bir fotoğrafını çerçeveleten Başkan Öz, fotoğrafla birlikte yazdığı mektubu Adana Büyükşehir Belediye Başkanına kargoladı. Başkan Öz, kaleme aldığı mektupta “Biliyorum ki “Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” Bu sebeple sarsılmaz bir inançla ifade etmeliyim ki, sizin bir koltuğa ihtiyacınız yoktur. Siz, rütbeleri sökülmüş, makamlarına son verilmiş Atatürk’ün, Anadolu’nun topraklarında halkıyla birlikte kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ona layık, çalışkan ve onurlu bir belediye başkanısınız.” dedi.

Çan Belediye Başkanı Bülent ÖZ’ün kaleme aldığı mektubun tamamı:

Sayın     Zeydan KARALAR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı

Değerli Başkanım,

Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Makamına ait tüm eşyaların haksız bir biçimde, kasıtla ve adaletsizlikle haczedildiğini derin ve büyük bir üzüntüyle öğrendim.  “Benim makam odam Adana’mın sokakları, insanlarımın yanıdır.” sözünüzü ise o derece isabetli ve kıymetle karşıladım.

Biliyorum ki “Makam insana şeref katmaz, insan makamı şereflendirir” Bu sebeple sarsılmaz bir inançla ifade etmeliyim ki, sizin bir koltuğa ihtiyacınız yoktur. Siz, rütbeleri sökülmüş, makamlarına son verilmiş Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin ona layık, çalışkan ve onurlu bir belediye başkanısınız.

Benim makam odam Adana’nın sokakları demiştiniz. Bu sebeple, eğer kabul buyurursanız, bir zamanlar rütbeleri dahi olmadan Anadolu’nun topraklarında halkı ile birlikte ülkeyi kurtaran Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, vatan toprağında bağdaş kururken çekilmiş bir fotoğrafını odanıza asmak için en samimi duygularla size armağan etmek isterim. En içten dileklerle.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

57’NCİ ALAY SANCAĞI DEVİR TESLİM TÖRENİ YAPILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ANZAKLAR, GELİBOLU YARIMADASI’NDA ‘ŞAFAK AYİNİ’ İLE ANILDI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.