29 Ekim 2020 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

Muhtarlar ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Konusunda Bilgilendirildi

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile ilgili muhtarlara bilgi verildi

04 Şubat 2020 - 00:07

1441 Kişi Okumuş
Muhtarlar ‘’Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” Konusunda Bilgilendirildi

Çanakkale merkez ilçe mahalle ve köy muhtarları toplantısı, Vali Orhan TAVLI başkanlığında İl Özel İdaresi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İlgili kurum müdürlerinin katıldığı muhtarlar toplantısında; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nuray Gümrükçü tarafından Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ile ilgili muhtarlara bilgi verildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Murat Duran tarafından Kadına Karşı Şiddet Uygulamaları ile ilgili bir sunum gerçekleştirilerek muhtarlara bilgilendirilmede bulunuldu.
Çanakkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Av. Ezgi Deniz Çalışal tarafından Kadın Haklarına İlişkin Ulusal ve Uluslararası Sözleşme ve Kanunlar ile ilgili muhtarlara bilgi verildi.

Yapılan bilgilendirmelerin ardından değerlendirmede bulunan Vali Orhan TAVLI,  bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız, belediyelerimiz, STK’larımız ve muhtarlarımız ile birlikte çalışarak 2020 yılında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede çok daha olumlu bir netice alınacağını ifade etti.

Şiddet mağduru kadınların korunması ve desteklenmesine yönelik çalışmaların 2020 yılında daha da etkili ve kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini vurgulayan Vali Orhan TAVLI, Çanakkale genelinde kadına karşı şiddete sıfır tolerans ilkesi ile hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Yapılan değerlendirmelerin ardından merkez ilçe mahalle ve köy muhtarlarının talep ve görüşleri dinleyen Vali Orhan TAVLI, muhtarlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

KAMU ALACAKLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA

KAMU ALACAKLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA

MİLLETE VERDİĞİNİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİN

MİLLETE VERDİĞİNİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRİN

BEKİR COŞKUN’UN ARDINDAN…

BEKİR COŞKUN’UN ARDINDAN…

GRİP AŞISI ECZANELERDEN ALINACAK

GRİP AŞISI ECZANELERDEN ALINACAK

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.