21 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

MUHARREM ERKEK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Muharrem Erkek Çanakkale Belediye başkanlığına aday oldu

16 Temmuz 2023 - 13:40

1414 Kişi Okumuş
MUHARREM ERKEK BELEDİYE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDU

2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi CHP’de bomba bir gelişme yaşandı. Hala partinin en güçlü isimleri arasında gösterilen Muharrem Erkek’in belediye başkan adaylığı için çalışmalara başladığı öğrenildi.

CHP’de bir yandan kongre takvimi ilerlerken diğer yandan da parti içinde baş döndürücü hızla siyasi gelişmeler yaşanıyor. Bu kongrelerin yerel seçimler sürecini de etkileyeceği anlaşılıyor. Kısa bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Muharrem Erkek’in Çanakkale’ye döndükten sonra kamuoyundaki ve parti tabanındaki talepler üzerine belediye başkan adaylığı çalışmalarına başladığı gelen bilgiler arasında.

Usta politikacının yakın çevresine de aday olmak için çalışmalara başladığın söylediği öğrenildi. Uzun süredir Çanakkale CHP örgütlerinde değişimin ve siyasi kadroların gençleşmesinin konuşulmasının Muharrem Erkek’in çıkışı üzerinde etkili olduğu dillendiriliyor.

Tabandaki güçlü değişim talebi Muharrem Erkek’in gerek kongre sürecinde gerekse yerel seçim sürecinde alacağı kararlar üzerinde etken olduğu da Erkek’e yakın isimler tarafından söyleniyor. Üç dönem Milletvekilliği aynı zamanda Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerini üstlenerek beş buçuk yıl MYK’da bulunan Erkek’in yönetimde olduğu süreçte CHP Çanakkale’de iki kez birinci parti olmuş ve aynı süreçte İl Genel Meclisinde de çoğunluğu yakalamıştır.

Kamuoyunda ve parti tabanında da bu özellikleri nedeniyle Muharrem Erkek’ in görevi üstlenmesinin doğru olacağı dile getiriliyor. Çanakkale’de önemli isimler ile bugünlerde bir araya gelen muharrem Erkek’in adaylığına tabandan da destek geldi.

HABER: AYNALI PAZAR

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.