23 Ocak 2022 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

ÖZGÜR CEYLAN: İŞÇİNİN HAK ARAMASI AHLAKSIZLIK MI?

Kimdir bu şirketin arkasındaki güç?

04 Haziran 2020 - 13:47

9545 Kişi Okumuş
ÖZGÜR CEYLAN: İŞÇİNİN HAK ARAMASI AHLAKSIZLIK MI?

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Çanakkale Valisi ve Yenice kaymakamının sözleri üzerine eylemlerine son veren NESKO maden işçilerinin hala maaşlarını alamadıkları gibi işlerine de son verildiğini ifade ederek, “Emeğinin karşılığını istemek devri iktidarınızda ahlaksızlık olarak mı nitelendiriliyor? Kimdir bu şirketin arkasındaki güç?” diye sordu.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda yaptığı açıklamada, Çanakkale’nin Yenice ilçesindeki NESKO maden işçilerinin haksız işten çıkarılmalarını gündeme getirdi. Çanakkale NESKO Madencilik işçilerinin maaşları ödenmediği için kendilerini madene kapatarak hak arama eylemi yaptıklarını hatırlatan Özgür Ceylan, “Eylem esnasında Sayın Vali ve Yenice Kaymakamı tarafından işçilere ücretlerinin ödeneceği ve çalışma koşullarının düzeltileceği sözü verildi.

Devletin sözüne güvenen işçiler 3 Martta eylemlerini sonlandırdı” dedi. Özgür Ceylan, devletin sözüne güvenerek eylemlerini sonlandırmalarına karşın, NESKO işçilerinin şubat maaşını hâlâ alamadıklarını duyurdu.

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, NESKO madenciliğin, işçilerin maaşlarını ödemediği gibi işsizlik maaşı ve tazminat haklarını da ellerinden alan SGK İşten Çıkarma Bildirim Kodları listesi SGK-29 kodu ile madencileri işten çıkardığını söyledi. Özgür Ceylan, SGK-29’un anlamının işçinin “ahlak ve iyi niyet kurallarına aykırı davranışı nedeniyle” iş akdinin feshi olduğunu hatırlatarak, “Emeğinin karşılığını istemek devri iktidarınızda ahlaksızlık olarak mı nitelendiriliyor?

Kimdir bu şirketin arkasındaki güç?” diye sordu? Özgür Ceylan, Genel Kurulda yaptığı açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı’na seslenerek, “Bu ahlaksızlığa, bu haksızlığa daha ne kadar seyirci kalacaksınız?” diye sordu.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

KURUYAN IRMAK SAHİPLERİNİ BESLEYEMEZ

KURUYAN IRMAK SAHİPLERİNİ BESLEYEMEZ

İŞ BİLMEZLER, BECERİKSİZLER MİLLET ARTIK SİZE GÜVENMİYOR

İŞ BİLMEZLER, BECERİKSİZLER MİLLET ARTIK SİZE GÜVENMİYOR

Doğanlar Mobilya Grubu’ndan Güçlü 2022 Hedefleri

Doğanlar Mobilya Grubu’ndan Güçlü 2022 Hedefleri

ŞİMDİ DE ENERJİ YOKSULLUĞU

ŞİMDİ DE ENERJİ YOKSULLUĞU

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.