25 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

SEMİZOĞLU: “ÇANAKKALE’Yİ SİYASİ İSTİLADAN KURTARDIK..”

22 Ekim 2022 - 13:53 - 1248 Kişi Okumuş

SEMİZOĞLU: “ÇANAKKALE’Yİ SİYASİ İSTİLADAN KURTARDIK..”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 52 meclis üyesinin oyu ile yeniden başkan seçildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu seçimlerden sonra yaptığı açıklamada; siyasi mesaj göndermeyi ihmal etmedi. Siyasilerin bir Sivil Toplu Kuruluşu olan ÇTSO seçimlerine müdahil olmasını değerlendiren Semizoğlu; “Ben ve ekibim Çanakkale’yi siyasi istiladan kurtardık. Çok şükür” ifadeleri ile dikkat çekti.

Seçim sonuçları sonrasında oluşan Meclis üyesi dağılımı hakkında bilgi veren Semizoğlu; Geçtiğimiz dönem yaş ortalamamız 49 idi. bu dönemki yaş ortalamamız 53 olması gerekirken 48’e düştü. Geçen dönem 131 komite üyemiz vardı, aktif üye sayımız 5000’i geçtiğinden bu sayı 129’a düştü. Geçen dönemki meclis üyemizden 31’i görevine devam ediyor; bu dönem meclis üyemiz yine 55’ten 54’e düştü. 23 de yeni meclis üyemiz var” bilgisini verdi.

“ÇANAKKALE’YE YAKIŞIR BİR SEÇİM GERÇEKLEŞTİRDİK”

Seçim atmosferi hakkında ise Semizoğlu; “Seçim bitti, Çanakkale’ye yakışır, Çanakkale’nin güzelliğine barışına, hürriyetine ve özgürlüğüne yakışır bir atmosferde geçti. Meclis üyelerimiz de tek liste olarak oylarını kullandılar. Bu listelerde gerçekten meclis seçimi yapıldıktan sonra yönetimde çalışacağımız arkadaşları seçmek yönetim Kurulu Başkan adayı olarak çok zordu. Her bir arkadaşım birbirinden değerli arkadaşlarım. Pazar gününden bu yana zorlu bir süreç yaşadım. Elbette kırılan arkadaşlarımız olacaktır ama her biri birbirinden değerli insanlar ve hepsi bana direk ulaşabilecek arkadaşlarımdır. Seçim var diye işlerimizi bırakmadık arkadaşlar. Bu sabah bile üyelerimizin sorunları için milletvekillerimiz ile görüştük. Buraya gelirken de saat 16.00’da Ayvacık Jeotermal OSB’sinin açılış ve toplantısı vardı. Bakanlık düzeyinde katılım vardı, Sayın valimizden izin isteyerek geldim” dedi.

“HER ZAMAN DOĞRUYA DOĞRU; YANLIŞA YANLIŞ DEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Seçimler öncesinde doğruları ifade ettiği için eleştirilerle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Semizoğlu; “Her zaman doğru ya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğim. Barın mensuplarından da istediğim;  tarafız olmalarıdır. Ali onu dedi, veli bunu dedi diyerek takdiri kamuoyuna bırakmanızdır. Seçim de kim taraf olmuş, kimin tarafında olmuş bunların hepsi geride kaldı. Biz tüm Çanakkale olarak beraberiz. Seçilenlerimizle, ticaret âlemiyle, basınımız ve halkımızla, tüccarımızla, esnafımızla bir aradayız. Görevimiz çok büyük. Avrupa’nın en büyük kamu yatırımı ilimize yapıldı. İlimize inanılmaz yatırım ve göç manasında çok büyük ilgi var. Sırıtmazdaki yük çok büyük. Yanlışımız olursa bunu bizlere iletin, savunmamız varsa yaparız, savunamıyorsak da kendimizi düzeltiriz” dedi.

“KİMSEYLE ŞAHSIMIN VE YÖNETİMİMİN KIRGINLIĞI YOKTUR”

Seçimler öncesi ve sonrasında yaşananların geride kaldığını, hiç kimse ile kırgınlıkları olmadığını belirten Semizoğlu; “Ben şunu söylüyorum her doğrunun her yerde doğru bir üslupla söyleneceğine inanana bir insanım. Her doğru her yerde söylenmez lafına kesinlikle katılmıyorum. Hiç kimse ile ÇTSO’nun şahsımın, yönetimimin kimseyle kırgınlığı yoktur. Kaya Üzen zaten arkadaşım ve meclis üyem, meclis üyesi olarak o görevine devam edecek. Bende yönetim kurulum ile birlikte 8 bin 800 üyemizin sorunlarını çözmeye çalışacağım” dedi.

“ÇANAKKALE’Yİ SİYASİ İSTİLADAN KURTARDIK ÇOK ŞÜKÜR”

Seçimlere siyasilerin müdahalesi ile ilgili olarak sorulan bir soru üzerine ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Semizoğlu şöyle yanıt verdi; “Seçim bitti, seçimi konuşmanın anlamı yok. İnsanların takdiridir. Bunu daha fazla konuşmanın daha fazla germenin manası yok. Ortalama 8 yılda bir kriz olan bir ülkede; 2018 Ağustos ayında başlayan döviz ve faizdeki dalgalanmayla başlayan, 2020 Mart ayında tüm dünyayı etkisi altında alan pandemi gibi bir illetle uğraşabilen, maaş alamdan maaş ödeyen, SGK ve vergi ödeyebilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen tacir ve tüccarlar emin olun ki kendi temsilcilerini kendileri seçebilir. Siyasilerin öneri ve desteğine ihtiyaçları olmamalıdır. Siyaset bizden destek almalıdır, bizim önerilerimiz ile yürümelidirler.  Normal STK’ların görevi budur. Ben ve ekibim Çanakkale’yi siyasi istiladan kurtardık. çok şükür” dedi.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Osman Okyay Üçüncü Kez Meclis Başkanı Seçildi

ÇTSO Meclis Başkanlığı için sandık başına giden Meclis üyeleri oy birliği ile üçüncü kez Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan yardımcısı Osman Okyay’ı meclis başkanı seçtiler. 2 üyenin mazeretli olduğu seçimlerde; Meclis başkanlığı için tek aday olan Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay, 52 üyenin oyunu alarak yeniden Meclis Başkanı seçildi. Osman Okyay’ın üçüncü dönem başkanlık yapacağı Meclis başkanlığından ise yardımcıları olarak Şerif Mutlu, diğer başkan yardımcısı Armağan Aydeğer, katip üye ise Saniye Öfekler Elmas, 52 meclis üyesinin tamamının oyunu alarak seçildiler.

“HERŞEY ÇANAKKALE VE ÜLKEMİZ İÇİN..”

Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Okyay üçüncü kez seçildiği Meclis Başkanlığı sonrasında meclis üyelerine hitaben teşekkür konuşması yaptı. Okyay konuşmasında; “ÇTSO’nun çok değerli meclis üyeleri. Bugün ki meclis başkanlığı ve yardımcılarının seçimlerinde bizlere gösterdiğiniz teveccüh için teşekkür ederiz. Bu ilgili ve teveccühün karşılıksız kalmayacağından emin olabilirsiniz. Bu yeni dönemin meclisimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
İlimize ve ülkemize hayırlı hizmetlerde bulunmak, Çanakkale ticari ve sanayi faaliyetlerini geliştirmek tek hedefimizdir. Hepimiz gönüllü olarak buradayız, hepimiz mesaimizden, ailelerimizden vakit ayırarak görev yapıyoruz. Dolayısıyla bunun çok değerli olduğunu düşünüyorum. Geçtiğimiz dönemlerden bazı arkadaşlarımızda bu dönemde de devam ediyoruz. Aramıza yeni gelen meclis üyelerimize de teşekkür ediyorum. Seçimlerimizin ve yeni dönemimizin Çanakkale’mize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.