21 Mart 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

TİMUR AY; “MİLLETİN VEKİLİ OLMAYA TALİBİM”

ÇANAKKALE’MİZE FAYDALI OLMAK VE HİZMET ETMEK İÇİN ADAYIM

15 Mart 2023 - 17:32

196 Kişi Okumuş
TİMUR AY; “MİLLETİN VEKİLİ OLMAYA TALİBİM”

işadamı Timur Ay oldu. Adaylığını açıklayan Timur Ay; “Aday adayı oluyorum. Bu güzel Çanakkale’mizi doğduğum, büyüdüğüm, bana çok şeyler veren, bana tarihimi, bana geçmişimi, bana kültürümü veren Çanakkale’mizin; her bir bireyini ayırt etmeden temsil edeceğime emin olabilirsiniz” dedi.

Seçim takviminin başlaması ile birlikte Siyasi partilerde de büyük heyecan yaşanmaya başladı. AK Parti’de ilk aday adaylığı açıklayan isim ise; Çanakkaleli işadamı Timur Ay oldu. AK Partili yöneticilerin de katıldığı adaylık açıklamasında Timur Ay’ı ailesi de yalnız bırakmadılar. İl Başkanlığında gerçekleşen adaylık açıklamasında Timur Ay; “Yaşadığımız asrın felaketinin gölgesi ve hüznü içinde tarihimizin en önemli seçimlerinden birine adım adım yaklaşmaktayız. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılına girerken biliyoruz ki; bu seçim ülkemizin ve bölgemizin, hem bugününü hem de yarınını şekillendirmek için büyük bir önem taşımaktadır.
Bu anlamda her bir bireyin kendine, ailesine ve yaşadığı topluma karşı sorumlulukları olduğu gibi devletine de sorumluluğu olduğu düşüncesindeyim. Tarihimizin en şanlı mücadelesinin yaşandığı ve devletimizin ön sözünün yazıldığı Çanakkale’mize faydalı olabilmek ve bu şehrin güzel insanlarına hizmet edebilmek için; göğsümüze emanet edilen imanın, kalbimize emanet edilen ihsanın, aklımıza emanet edilen idrakın gereği 28.dönem milletin vekili olmaya talibim” dedi.

“ÇANAKKALE’MİZE FAYDALI OLMAK VE HİZMET ETMEK İÇİN ADAYIM”

Timur Ay adaylık açıklamasının devamında; “Evet; aday adayı oluyorum. Bu güzel Çanakkale’mizi doğduğum, büyüdüğüm, bana çok şeyler veren, bana tarihimi, bana geçmişimi, bana kültürümü veren Çanakkale’mizin; her bir bireyini ayırt etmeden temsil edeceğime emin olabilirsiniz Bu samimiyet ve iyi niyet duygularımla; başta aileme, teşkilatımın üyelerine ve dostlarıma, medeniyetimizin bize yüklediği sorumlulukla, Allah yolumuzu hayırlı kılsın, günümüzü ve geleceğimizi aydınlık eylesin. Hepinize teşekkür eder, saygıyla selamlıyorum” dedi.

………………………………………………………………

AK Partili Timur Ay’ın ardından milletvekili aday adaylığını açıklayan sayısı her geçen gün aartmaya devam ediyor.

Avukat Gültekin Yıldız’ın yanı sıra eski Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, Çan’dan Avukat Sebahattin Güner, geçmiş dönem Biga İlçe Başkanı Yasin Öztürk’ten sonra İstifa ederek Milletvekili aday adayı olmak isteyen eski Biga İlçe Başkanı Ahmet Şahin de adaylık başvurularını yaptılar.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

İSMET GÜNEŞHAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

İSMET GÜNEŞHAN ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI

TİMUR AY; “MİLLETİN VEKİLİ OLMAYA TALİBİM”

TİMUR AY; “MİLLETİN VEKİLİ OLMAYA TALİBİM”

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ GENEL SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU

2023 CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞİ GENEL SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU

ATATÜRK VE TÜRK KADINI

ATATÜRK VE TÜRK KADINI

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.