21 Eylül 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

“Uyuşturucu ve İcra Batağındayız!”

Çanakkale için acı bir tablo...

04 Haziran 2022 - 11:18

1142 Kişi Okumuş
“Uyuşturucu ve İcra Batağındayız!”

Çanakkale Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Partilerin grup başkan vekillerinin yaptığı konuşmaların damga vurduğu toplantıda söz alan CHP’li Erdal Gezen Çanakkale için acı bir tablo çizdi. Gezen, “Çanakkale’de gençlerimiz uyuşturucu batağında, vatandaşımız ise icra batağında. Sadece son bir ayda Çanakkale’de 51 olan icra dosyası sayısı, 900 ila bin arasında arttı. Çanakkale halkı borçlanıyor ama borcunu geri ödeyemiyor.”

“Uyuşturucu ve İcra Batağındayız!”

Çanakkale Belediyesi Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın gündem değerlendirmesinin ardından İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Burak Kunt söz aldı. Mecliste söz alarak konuşma yapan Kunt, seçilmiş belediye başkanlarının gözaltına alınış şeklini eleştirerek “Gökçeada’nın seçilmiş belediye başkanı Ünal Çetin’e yapılan muamele bizim üzdü. Teşkilatlarımızla birlikte her daim yanındayız. Çan Bekleye Bülent Öz’e yapılan muameleyi de asla kabul etmiyoruz.

Siz hiç ak partili bir başkana böyle bir muamele yapıldığını duydunuz mu? İnsanların sabaha karşı itibarsızlaştırılarak alındığı günleri gördük. Biz o gün de bas bas bağırdık. Yapmayın dedik, dediklerimiz çıktı da. Seçilmiş belediye başkanlarının davet edilmek yerine bu gibi davranışlara maruz kalmasını kınıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZE UMUT VEREMEDİĞİMİZ İÇİN BATAĞA SAPLANIYORLAR”

CHP Grup Başkan Vekili Erdal Gezen ise mecliste yaptığı konuşmada Çanakkale’ye dair acı bir tablo çizdi. Gezen konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Söylediğimiz şeyler rahatsızlık veriyor. 20 yılın yorgunluğu var üzerinizde. Gençler makul talepler sunuyor, iş istiyoruz, nitelikli eğitim istiyoruz diyor, borçsuz olmak istiyorlar, KYK borçlarını ödeyemiyorlar çünkü. Sosyalleşebilmek istiyorlar, son zamlardan sonra sosyal yaşama ulaşmakta zorluk çekiyorlar.

Kahveye 20 lira, 30 lira vermek yerine banklarda oturur oldular. Global olmak istiyorlar ama dolar kuru ortada. TÜİK’in çalışmasına göre, 24-34 arasındaki işsiz sayısı 2 milyonu geçmiş, iş bulma ümidini kaybeden gençleri de hesaplarsanız 3 milyondan fazla… Sokağın gerçeklerinden uzak bir siyasi iktidarla karşı karşıyayız. Bu iktidar gençleri anlayamaz. Çanakkale’de de gençlerimiz uyuşturucu batağında, emniyet mensuplarımızın mücadelelerini de takip ediyoruz ama yetersiz. Bu çocuklara umut, iyi bir gelecek veremediğiniz için bu batağa saplanıyorlar.”

İcralık dosyalardaki artışa dikkat çeken Erdal Gezen; “Bir yandan da icra sayıları ortada… Sadece son bir ayın verilere bakalım. Çanakkale’de 51 bin olan icra dosya sayısı, 900 ila bin dosya arasında arttı. Çanakkale halkı borçlanıyor ama borcunu geri ödeyemiyor. Daha bugün bir kasap arkadaştan dinledim, yaşlı bir kadın kasaba geliyor ve 100 gramlık kıyma istiyor. Adam, ‘makineden çıkmaz o kadar kıyma’ deyince, kadın ‘o zaman 20 liralık ver’ diyor. O kadın verilen kıymayı avucunda götürüyor evine, avucunda… Vatandaşın durumu bu! Bir yanda da Cumhurbaşkanın kullandığı talihsiz sözler var. Derin bir kaygı içindeler, kaybetme korkusu içindeler. Siyasi iktidar saygıdan sevgiden tamamen uzaklaşmış durumda. Gezi Türkiye’nin özgürlük çığlıdır” dedi.

Haber: Aynalı Pazar

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

ÇANAKKALE’DE BÜYÜK YANGIN

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

27. İDA KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

CUMHURİYET MEYDANINA YENİ BİR DOKUNUŞ, YENİ BİR SOLUK…

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

10 AĞUSTOS ANAFARTALAR ZAFERİ KUTLU OLSUN

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.