28 Mayıs 2023 - Hoşgeldiniz

Çanakkale'nin Dünyaya Açılan Penceresi

YAPIMI YARIM KALAN YEŞİL BİNA İÇİN İMZALAR ATILDI

İhalenin kazananı olan Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi ile yapım sözleşmesi imzalandı.

09 Aralık 2020 - 21:09

6754 Kişi Okumuş
YAPIMI YARIM KALAN YEŞİL BİNA İÇİN İMZALAR ATILDI

Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresi Düzenlemesi İkmal Yapım İşi’ne yönelik 19 Ekim 2020 tarihinde gerçekleşen ihalenin kazananı olan Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi ile yapım sözleşmesi imzalandı.

İmza törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi Yetkilisi Ömer Yaşar Akçay, Caniz İnşaat Proje Müdürü İhsan Pamuk ile Belediye Başkan Yardımcıları Handan Özyayla Kenar ve Özleyiş Çetin katıldı.

19 Ekim 2020 tarihinde Çanakkale Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü İhale Birimi tarafından e-ihale yönetimiyle düzenlenen, salgın hastalık riski nedeni ile pandemi kurallarına uyularak EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) üzerinden ve 7 isteklinin verdiği teklif ile gerçekleşen ihalenin kazananı olan Caniz İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi yetkilileriyle bir araya gelen Başkan Gökhan, sözleşmenin bedelinin 49 milyon 917 bin TL olduğunu ve işin süresinin 720 takvim günü olduğunu belirtti.

Başkan Gökhan, “Yeşil Binamız ile ilgili daha önceki ihale sürecimizde şanssızlık yaşadık. Elbette kimseyi suçlamak durumunda değiliz. Önceki müteahhidimiz ekonomik krizlere denk geldi, dolarda aşırı yükselme durumu ile karşı karşıya kaldık. Mal alım şartları değişti; vadeli alınabilen mallar çekle bile alınamaz duruma gelmişti. Hal böyle olunca, müteahhitler de zor durumda kalabiliyorlar. Bir önceki müteahhidimiz de iyi bir müteahhitti ancak şartlar böyle gelişti. Şimdi de binamızın tamamlanması ile ilgili yeni bir firma ile yolumuza devam edeceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim ve Kültür Merkezi Binası ile Yakın Çevresi Düzenlemesi İkmal Yapım İşi’ne yönelik karşılıklı olarak sözleşme imzalandı.

BENZER HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK HABERLER

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

ÇANAKKALE KARA SAVAŞLARININ 108. YILI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN İMZALAR ATILDI

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

TBMM’NİN AÇILIŞINA GİDEN TARİHİ SÜREÇ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

ÇANAKKALE’YE YENİ EMNİYET MÜDÜRÜ

https://www.burasicanakkale.com ©  2000  - Bütün hakları Saklıdır.